Freeride in English
Bloggar > Jenny Liljegren > 6 December
Jenny Liljegren

6 December

Shit, de är snart jul! Sitter och käkar en lussebulle, som jag faktiskt är jäkligt nöjd med( kanske lite mer saffran nästa gång men). En utav de bättre lussebullarna helt enkelt, slår inte mammas men de är okej.

Skulle lägga upp en fet bild över bergen strålande sol och nypistade backar så långt ögat når, men eftersom att min kamera börjar ge upp hopp om livet så får ni föreställa er det istället. Ska bege mig ut på berget snart  men ingen större stress, inge folk på veckorna så backarna är i toppskick hela dagen. Och ingen ny snö så på schemat är det att piska pist just nu. Önskar att jag hade ett par storslalomlagg här, nog för att mina Czar är bäst men inte samma fjong som i en GS skida.

Tappade bort mig i skrivandet just nu så jag lägger upp en härlig video på alpin stjärnan* Kajsa, för er killar som är intresserade så är hon singel. Så hör av er till mig så ska jag skicka vidare kontaktuppgifter.


Är hon inte ett charmtroll!?


För att kunna kommentera denna blogg måste du logga in.

Logga in med Facebook
Om blogg
Skapad av: jennyjenny
Senast uppdaterad: 2012-05-03 00:21
Antal inlägg: 83
Länkar
Senaste kommentarer
beauty
"Så jävla fett!"

Vet inte om man ska skratta eller gråta...
"Daim i duschen är inga konstgheter. Men passa dig. Alla vet att daim är en gateway-snack till tyngre..."

Vet inte om man ska skratta eller gråta...
"Hänt att man kommer på sig att dricka protienshakear i duschen för att man ska få i sig den snabbare..."

Vet inte om man ska skratta eller gråta...
"haha mat i duschen, lät grymt, tack för tipset"

Puder
"Svin... +8 och varma vindar (med lite regn i sig) här i Sthlm idag..."

Arkiv
RSS