Vi firar!
Vad firar vi? Ja, det kan vara mycket! Att vi är tillsammans och får chansen att göra det vi gör. För tro det eller ej, det är faktiskt få som har haft eller kommer att få chansen att göra det vi gör.
Vad mer firar vi? Nya vänner som skapas under ett helt år tillsammans och som kanske på sina håll förblir vänner resten av livet ... det är värt att fira ... fast det upplever man inte när man är mitt i det!
Bör vi fira något annat? Vi skapar historia. Tjugoårsjubileum som Skidlärarlinjen samarbetar med sina danska vänner från Köpenhamn ... stort!
Kan vi fira mer saker? tjaaa, vaför inte ... låt oss fira att Lennart Kjellin och Bosse Kristoffersson startade Åre Sport och Skidlärarlinje för 25 år sedan ... tack!
Behöver vi fira nåt mer ... skriv en kommentar i så fall!
# OLA


