PisteCarver
Aktiv medlem
Läget i Åre efter Pandemilagen trätt i kraft...
Om du vill slippa vad jag skriver så behöver du ju inte läsa det, eller hur?Det är ju bra grymt att vi har Åre som är öppet, klart bättre än helt stängt alps, fick till tre turer till alperna förra året innan nedstängning men ersatt dessa med 4 veckor detta år i ett fullt fungerande Åre, blir fint när livet blir "normalt" igen så slipper vi höra PC's funderingar för sin veckoåkning i Ramundberget vs. Åre vs. Livingo, Kämpa grymma höjdmeter i Ramund
Det finns även en "censur-funktion" på den här websidan där man för egen del kan blocka andra medlemmars inlägg så att man slipper se dem - varför använder du inte den?
Det verkar dock finnas en hel del andra medlemmar här på forumet som tycker att det är roligt när Åre och Skistar får sina "pikar".
Lite humor och ett skratt både förgyller och förlänger livet - glöm inte det.