Boende i St. Anton(st. Jakob) för 4 personer!

perschan

Ny medlem
Boende i St. Anton(st. Jakob) för 4 personer!
Hallå era Lökar!

Jag har eventuellt en lägenhet för 5 personer i St. Jakob strax bortanför kyrkan(skidbuss 50 m utanför dörren). Jag har själv bott i den och i lägenheten för ett par år sen och i grannlyan förra året.
Den är ca 80 Kvm med fullt utrustad kök(diskmaskin) och 3 sovrum, två dubbel och ett singelrum. Bra matplats med tv och internet samt två balkonger. Tvättmaskin/torktumlare/pjäxvärmare finns i källaren.

Det jag behöver nu är folk som vill bo med mig i den. Eftersom jag vet att den är go att bo i så tar jag hellre den och fixar lite folk än att bo i nåt litet skyffe nån stans.

Priset är väl ca: 400E i månaden plus lite för bredbandet tror jag. (Ganska standard)
Jag ska höra av mig i helgen eller i början av nästa vecka (ca: 3oktober) och ge besked om jag vill ha den så fram tills dess vore det fint att få in ett par till iaf.

Jag är 23 år och gör min 4e säsong i Anton, är en hyffsat duktig åkare som sätter skidåkningen först och går gärna på dagsturer men festar väl gärna när det inte är för bra förhållanden. Eftersom det lätt blir att man åker med de man bor med så är det ju ett plus om ni kan åka ordentligt. Men det är ju ingen audition det här, viktigare att ni är lättsamma och kan ta hand om er och de ni bor med.

Killar som tjejer, hör er via mail: jenspersson@ymail.com så ska vi se om vi inte kan fixa tak över huvet åt er!
 
Boende i St. Anton(st. Jakob) för 4 personer!
Tja!
Måste fråga om det är möglishof:) är kärringen kvar i så fall? Om det är så verka de bytt ut köket sen jag bodde där och inte som hon höjt hyra de senaste 5 åren heller.
Mvh Olof
 
Boende i St. Anton(st. Jakob) för 4 personer!
Jag e sjukt intresserad! jag skickar dig ett mail när jag kommit hem från jobbet!

mvh bandgren
 
Boende i St. Anton(st. Jakob) för 4 personer!
fan vad sugen man blev nudå jens!! hade varit riktigt najs att dra ner nu när det e funkys sista år ;)
 
Boende i St. Anton(st. Jakob) för 4 personer!
Hej

Vi är 4 personer på 19 år som håller på att leta boende i st. Anton och vi är mycket intresserade att hyra in oss! Finns det finns 4 platser kvar?
 
Boende i St. Anton(st. Jakob) för 4 personer!
Hej!

Jag är en tjej på 19 år som tänkte åka ner till St Anton nu i helgen, finns det några sängplatser kvar eller är det fullt?


/Lovisa
 

Snödjup

Tillbaka
Topp