Följ med i videon nedan för att se hur du installerar vår webbplats som en webbapp på din startskärm.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Du använder en gammal webbläsare. Den kanske inte visar den här eller andra webbplatser korrekt. Du bör uppgradera eller använda en alternativ webbläsare.
Tjena!
Mittmontering gör du gärna på en bredare skida om du skall åka mycket lössnö med den. I och med att pjäxans mitt flyttas framåt mot skidans mitt får du en bättre bärkraft och skidan flyter bättre på snön.
Bakmonterar du så bör det vara på en lite styvare slalomskida, och det görs för att få mer kraft baktill på skidan vilket i sin tur påverkar utgången ut ur svängen. Har du mer kraft bak på skidan är det lättare och går fortare att trycka den ur svängen.
Mixtra inte för mycket.. Det handlar om nån cm...
Ha det!
//Danne