Du använder en gammal webbläsare. Den kanske inte visar den här eller andra webbplatser korrekt. Du bör uppgradera eller använda en alternativ webbläsare.
Hej! Jag har tänkt ge mig några skidlektioner för att kunna åka på/med skär och få med mig farten. Jag är väl en hyfsad skidåkare. Men vilken skidskola ska man välja? Någon som har erfarenheter? Funäsdalsberget, Ramundberget eller Tänndalen?
Camilla
Ja precis man får ju hänga med guiden. Passar Tignes oss som är mer nybörjare än proffs? Känsla på stället? Finns det lättillgänglig offpist när man åker själv utan guide?
Hej!
Vi har tänkt boka en offpist-resa med UPCA. Vi har testat på lite offpist förut så helt gröna är vi inte, men absolut inga proffs. Vi väljer mellan Tignes eller Les Arcs. Någon som har erfarenhet och tips om de olika ställena? Vad som passar oss?