Du använder en gammal webbläsare. Den kanske inte visar den här eller andra webbplatser korrekt. Du bör uppgradera eller använda en alternativ webbläsare.
Ett tips till alla som vi byta till Windows 7 och har csn-kort. Köp det via csn-kortets hemsida så får man grymt bra rabatt. Professional-versionen för runt 1000-lappen och ultimat för ca. 1500kr.
Precis, och dessutom måste man komma ihåg att sjökorten ofta inte stämmer helt på områden under 3 meter som inte brukar trafikeras av båtar. Man måste komma ihåg att många av de djupvärden som står i dagens sjökort faktiskt är uppmätta för länge sedan med mycket primitiva metoder.
Själv hade...
Jag har också en nokia 5800 och haft samma problem som du beskriver. Jag har provat flera program men de flesta fungerar inte. (speciellt inte nokias egna medföljande program. Det är pinsamt dåligt) Jag provade att ladda ner Corel Dvd copy. Det löste mina problem.
Här är länken till programmets...
Jag har hört att det inte fungerar så bra att redigera filmer som är inspelade på minneskort. Fråga mig inte varför men en del säljare sa så i de affärer jag var i när jag själv skulle köpa kamera. Det kanske är värt att kolla upp det innan du köper.