Betongparken i linköping.

  • Trådstartare Trådstartare thompson
  • Start datum Start datum
T

thompson

Guest
Betongparken i linköping.
kan man åka i den på vintern med snowboard tror ni? vore ju rätt bra rail träning.. =D. rail session skulle man kanske också ha
 
Betongparken i linköping.
haha, jo men den gånga säsongen har ju hatf lite med snö iaf. ja o en kompis byggde iaf ett hopp som funka utmärkt :D
 
Betongparken i linköping.
Klart man kan åka i den med snowboard. Det var jibb där varje gång snön föll i vintras. Las upp en hel del grymma grejer på räckena och curbsen.
 
Betongparken i linköping.
Mans_Hilling.

Vi vet väll båda att det är "The Massive" som gäller om man ska åka i linkan.

Ta din börton och ditt bittra knä och visa kidsen hur man railar...

 
Betongparken i linköping.
vart ligger the massive? måste ju hitta lite nya spots till vintern.
 
Betongparken i linköping.
hehe härligt, ja har flyttat så ja bor inte nära betongparken längre, inte valla heller förstås. hm nån som vet
nått sköj ställe i centrum o i dess närhet?
 
Betongparken i linköping.
finns massa att åka på inne i stan om man har fantasi och en släpvagn med snö
saabräcket är ju dope, tannefors railet är chill, mahonia droppet är ju cleant men råast är nog arla taket och lägga en bs5 på sista kullen.Nån som provat?

bara fantasin och polisen sätter stopp

peace!

 
Betongparken i linköping.
hehe, skönt att höra att fler fantiserat om arlataket :)

nån som har bilder på åkning i betongparken? nyfiken på att se hur det skulle kunne se ut...
 
Betongparken i linköping.
arla taket är ju lite av en plan här i stan synd bara att det är så sjukt välbevakat men inget är omöjligt

http://www.micos.fotosidan.se/ där finns det nog en och annan bild från betongparken både med snö och utan finns även lite bilder från jibben vid stångebro i höstas.
vet inte om dom här länkarna funkar men testa är med från betongparken http://www.dreams.se/media/gallery/001/karl_k_snowboardiparken_129.jpg

http://www.dreams.se/media/gallery/001/karl_k_snowboardiparken_098.jpg



finns ju även en ramp med plastmattor bortåt nykil

peace!
 

Snödjup

Snödjup har sommaruppehåll i väntan på vinterns snödump.
Tillbaka
Topp