Boende i Fernie finnes

sweet_m

Ny medlem
Boende i Fernie finnes
Jag hyr ut min del i ett hus i Fernie under hela april månad, eller under några veckor, beroende på önskemål. :) Huset är på 140 kvadrat, delas med ca 10 st andra. 10 min gångväg ner till Fernie town, ca 15 min till liftplatsen för att komma till berget. Huset har 4 badrum, flera sovrum, allrum, två kök, tvättmaskin och torktumlare samt terrass med utsikt över bergen. Kicker i trägårn finnes för att slipa på hopptekniken. :)

Mkt troligt att en till person kommer att flytta ut samtidigt, så ifall ni skulle vara två st intresserade är det inget problem.

Mvh// Moa Wallenius
 
Boende i Fernie finnes
Hej jag skulle vilja ha en sovplats och lite polare v. 11 Finns det nått litet hörn ledigt för en puderälskande brädåkare?
Vet du nått bra sätt att ta sig till fernie från flygplatsen i Calgary?
 
Boende i Fernie finnes
Hej Anna!

Mars är fullt i vårt hus tyvärr. Antingen får du ta greyhounden (buss) eller shuttle. Jag tror båda går typ 2 ggr per dygn, shutteln är lite dyrare men går oftast fortare. Du måste boka plats, iaf på shutteln, greyhounden är jag osäker på.

Mvh//Moa
 
Tillbaka
Topp