Giro G10 mx?

PatricAndersson

Ny medlem
Giro G10 mx?
tjo

Det jag undrar över är om man kan ta bort öron lapparna på hjälmen, fast jag har inbyggda högtalare. Se här:

oky4o4.jpg


/ P
 
Senast ändrad:
Giro G10 mx?
Jag har en g10 mx oxå fast köpte den utan hörlurar och köpte till tuneups senare, och då byter man hela öronlappen. Om det är vanliga tuneups du har så tror jag att de går att ta bort, det är bara att slita, ganska hårt.
 
Senast ändrad:
Giro G10 mx?
jag har en Giro G10 mx med hörlurar, de är sladdar från hörlurarna dragna runt i hjämen och blir därför lite svårt att tabort,
 
Giro G10 mx?
så sitter min med. Det är bara att dra ut den öronlappen som man inte stoppar kontakten i. Sedan trär man igenom öronlappen genom bandet man knäpper hjälmen men. Nu har du den löst i handen, nu är det bara att slita ut den andra öronlappen så är de av hjälmen.

Det är inte säkert att man behöver trixa med lappen genom banden till knäppet, beroende på hur sladden sitter.
 
Senast ändrad:
Tillbaka
Topp