Du använder en gammal webbläsare. Den kanske inte visar den här eller andra webbplatser korrekt. Du bör uppgradera eller använda en alternativ webbläsare.
Har åk på skidan två säsonger och det blir minst ett par till. Jag tycker det är ett bra köp om man åker både pist och puder, köp dock skidan 186cm längd och kanske med en bindningsplatta om du hamnar mycket i pisten. Skidan finns ny med bindning för ca 5000kr
Länk: http://www.snow-how.de/index.php?si..._lang=1&con_cat=31&con_temp=7&products_id=199
Om det är rätt typ av skida till dig så är det en bra skida.
Är det inte den typen av skida du behöver så suger den hårt.
Tips: Kolla in skiddatabsen samt alla rescensioner här på freeride, de borde säga en hel del om skidan. Vill du ha mer detaljerad info, skriv ner var/hur du brukar åka, hur tung och lång du är, hur du vill att skidan ska vara osv... Då är det nog större sannolikhet till att du får några riktigt bra svar här i tråden.