Ledigt rum i Whistler 09/10

Just_a_Skier

Ny medlem
Ledigt rum i Whistler 09/10
Tjena!
Söker två rumskamrater från 15nov till 15maj.
Vi har en lägenhet i Whistler, Gondola Heights, för att vara mer exakt. Den ligger cirka 500meter från Creekside gondola, så det är nära och bra till backen. El, vatten och allt annat ingår i hyran,. Lägenheten har precis blivit renoverad, bland annat har de satt in en ny hot tub, balkong med grill finns med, och allt annat som man behöver.

Som sagt söker två easy going personer som gillar skidåkning. Lär bli lite party med, men fokus ligger på skidåkningen.

Är du intresserad? Hör gärna av dig/er till mig om ni vill veta mer. Går utmärkt att skriva till mig här på freeride eller skicka ett mail till;
tobias_peterson@hotmail.com

Mvh Tobias!
 
Ledigt rum i Whistler 09/10
Tror varken att internet eller parkering finns. Men internet går ju alltid fixa med mobilt bredband, blir en extra kostnad, men det är inte så dyra att fixa. Hyran ligger på 750cad/person och månad.
 
Ledigt rum i Whistler 09/10
Ja, det kostar en del, men det gör de flesta ställen i Whistler. Dock ska man ha i åtanke att vi får bo där under os-veckorna också utan att de höjer hyran. Vilket är riktigt nice. Tyvärr får man inget eget rum, det finns två sovrum, och fyra personer får bo där. Lägenheten var 300+200sq fett. Alltså cirka 50 m2, plus balkong :)
 
Senast ändrad:
Tillbaka
Topp