Longboarding Arvika

onilsson

Ny medlem
Longboarding Arvika
Tja tänkte att vi skulle ha en longboard dag till våren/sommaren i staden Arvika och undrar hur många som är intresserade. Vi tnkte cruisa runt i hela stan,prästängen,taserud inne i stan, u name it!;) sedan äta pizza elr nåt och sen bort till ingestrand och kanske bada och sedan ha lite tävlingar i typ dance,slide och tricks! Är någon intresserad?:) Vi är redan ett skönt gäng, men ju fler: mer KUL! :D
 
Longboarding Arvika
Bor själv inte i Arvika, men kan ge dig ett tips för att få ihop folk! :D
Här i Luleå gjorde jag och en kompis en facebookgrupp där vi la till alla i Luleå som vi visste åkte longboard, och skrev att alla som bodde i Luleå och åkte longboard fick gå med och att de då skulle bjuda in de personer som de visste åkte longboard.

Vi fick ganska många medlemmar, men vi har inte gjort något event än. Starta en facebookgrupp så ska du se att du hittar lite folk! :)

Lycka till! :D
 

Senaste inläggen

Snödjup

Snödjup har sommaruppehåll i väntan på vinterns snödump.
Tillbaka
Topp