Riksgänsen midsommar

stickan

Ny medlem
Riksgänsen midsommar
Hur många här planerar å fira midsommar i riksgänsen?

Jag har stora planer till det... men söker rese sälskap?
Om det är non som har plats eller inte häller har nån å åka med så hör av dig!!! Tänkte tälta... män ändrar gärna planerna lite gran om det behövs. jag bor i småland och blekinge.






Non med erfaren het som vet hur vädret och snötillgången brukar va då m.m ? och hur mycket folk det brukar va där uppe då runt den tiden?


/mattias
 
Riksgänsen midsommar
jag funderar på attt åka dit då. Det blir nog tält för min del....ska dit och tälta nu vecka 18 oxå.
Det finns nog inte gott om snö vid midsommar, men den finns och den är nog sådär som smält smör lr slush skulle jag tro...det är härligt!!
 
Riksgänsen midsommar
Jag är inte riktigt säker men tror det är väldigt begränsade öppettider i liftarna så sent på säsongen, kanske bara 2-3 timmar per dag. Kan vara värt att kolla upp.
 
Tillbaka
Topp