Surfing Costa rica & Panama

bazmei

Ny medlem
Surfing Costa rica & Panama
Tja

Jag och en polare håller på att kika lite på Costa rica och Panama. Förmodligen massa som har vart där. Så är det någon som har kolla på nått bra ställe där man kan hänga några månader och surfa utan att det är för mycket amerikanskagringos? Sedan hade det vart najs om någon visste ställe där man kunde hyra nått litet hus nära stranden.

Låt tråden löpa och gärna så mycket uppgifter som möjligt om Costa rika och dess surfing

Fågan ligger redan ute på surfsverige men skadar ju inte att lägga upp den häe med

//baszmei
 
Surfing Costa rica & Panama
Hejhopp!

Jag bor i Panama och det ända jag har att säga är att om du är ute efter surfing i Panama så ska du hålla dej till stilla havet sidan för där är det mycket större vågor och mindre gringos.
 
Senast ändrad:
Surfing Costa rica & Panama
Det hade jag allt tänkt. Men har du någon koll på lite mindre orter där man skulle kunna bo i en bungalow nära stranden?
 
Surfing Costa rica & Panama
En av mina bästa resor någonsin var när jag var 2månader i Costa Rica och Panama. Matapalo, Witches Rock, Penisula de Osas ranger station mfl ställen i CR är suveränt. Bocas del Toro i Panama är sjukt vackert med kraftiga vågor. Ta med tropical boots som skyddar fötterna mot koraller. Maila för mer info.
/Robert
 
Tillbaka
Topp