Två pers söker boende alt. dra ihop ett kollektiv!

miii

Medlem
Två pers söker boende alt. dra ihop ett kollektiv!
Hej, vi är två sköna tjejer som far till Åre i december för att jobba hela säsongen. Är fortfarande i letandet av boende och det är svårt att få tag på nåt.
Funderar då, då det finns en del större och dyrare boenden, att hitta några att dela med? Dra ihop ett skönt kollektiv för vintern?

Några alternativ:
Timmerhus i Såå 5km öster om Åre uthyres. 50+20 kvm mkt fint skick och helt nyrenoverat. 2st sovrum,öppenspis med kamin i,1500 kvm tomt. 6500kr mån

Trevligt hus i Såå uthyres. 3 sovrum, 2 toaletter, allrum, vardagsrum och kök. Garage och förråd. 7500 kr/mån i kallhyra.

Du kanske har nys om något sjysst hus eller lägenhet att dela?

Några som är på?
/Mi och Isabel
 
Senast ändrad:
Två pers söker boende alt. dra ihop ett kollektiv!
har med kollat på det stora i såå.tyvärr omöblerat och inte infl. förrän i jan:men ja e på vilket ni än tar. joelweissbach@hotmail.com
 
Två pers söker boende alt. dra ihop ett kollektiv!
Kolla blocket och are.cc hela tiden. För ett par dagar sen var det en annons om en fin stuga i Duved som hyrdes ut för 10000 i månaden med plats för 4.

Många äldre lägger ut på blocket. Gäller att ha tur....
 
Två pers söker boende alt. dra ihop ett kollektiv!
såg stugan i duved där. men vi två har ett problem med att bo i duved. vi har ingen bil och då funkar det inte då jag delvis kommer jobba mornar, innan bussarna går, inne vid torget och björnen.

vi kikar vidare efter fler möjliga hus/lägenheter helt enkelt. men kul att se att ni är på!
 

Snödjup

Snödjup har sommaruppehåll i väntan på vinterns snödump.
Tillbaka
Topp