Trivselvägen 14C, Stöten
Visa på kartaI Pistbyn vid Stötentorget ligger Trivselvägen 14C, med nära till restauranger, butiker och nöjen. Närmaste lift finns 120 meter bort och skidbackarna ligger 920 meter från boendet. Här finns åtta bäddar fördelade på tre sovrum och 66 kvadratmeter, med balkong, bastu, internet och TV.
KÖK/ALLRUM
Köksdelen har öppen planlösning mot vardagsrummet och matplats för 8 personer.
Köket är utrustat med diskmaskin, kyl/frys, spishäll, ugn och mikrovågsugn.
SOVRUM
Sovrum 1: 1 dubbelsäng
Sovrum 2: 1 dubbelsäng
Sovrum 3: 2 våningssängar
BADRUM
Badrum 1: WC, dusch, bastu
Badrum 2: WC, dusch
ÖVRIGT
Torkskåp
Avresestäd ingår.
Förbjudet att röka och medföra husdjur. Ej allergisanerat.
Läs mer
KÖK/ALLRUM
Köksdelen har öppen planlösning mot vardagsrummet och matplats för 8 personer.
Köket är utrustat med diskmaskin, kyl/frys, spishäll, ugn och mikrovågsugn.
SOVRUM
Sovrum 1: 1 dubbelsäng
Sovrum 2: 1 dubbelsäng
Sovrum 3: 2 våningssängar
BADRUM
Badrum 1: WC, dusch, bastu
Badrum 2: WC, dusch
ÖVRIGT
Torkskåp
Avresestäd ingår.
Förbjudet att röka och medföra husdjur. Ej allergisanerat.
8
Sängplatser
3
Antal sovrum
66 m²
Boarea
920 m
Spårcentral
420 m
Skidbacke/transport
2
Antal duschar
2
Antal wc
16.00
Incheckning
10.00
Utcheckning
420 m
Skidlift
Priser
| Vecka | Helvecka | Tors–sön | Sön–tors |
|---|---|---|---|
| V50 (6–13 dec) | 5 995 kr | ||
| V51 (13–20 dec) | 8 395 kr | 7 695 kr | 3 395 kr |
| V52 (20–27 dec) | 21 495 kr | ||
| V53 (27 dec–3 jan) | 26 395 kr | ||
| V1 (3–10 jan) | 13 995 kr | 8 395 kr | 12 595 kr |
| V2 (10–17 jan) | 10 195 kr | 8 095 kr | 4 095 kr |
| V3 (17–24 jan) | 10 195 kr | 8 095 kr | 4 095 kr |
| V4 (24–31 jan) | 13 995 kr | 11 195 kr | 5 595 kr |
| V5 (31 jan–7 feb) | 15 195 kr | 12 195 kr | 6 095 kr |
| V6 (7–14 feb) | 16 495 kr | 13 195 kr | 6 595 kr |
| V7 (14–21 feb) | 25 295 kr | 14 595 kr | 18 195 kr |
| V8 (21–28 feb) | 25 295 kr | 14 595 kr | 18 195 kr |
| V9 (28 feb–7 mar) | 25 295 kr | 14 595 kr | 18 195 kr |
| V10 (7–14 mar) | 18 995 kr | 16 195 kr | 9 495 kr |
| V11 (14–21 mar) | 17 795 kr | 15 095 kr | 8 895 kr |
| V12 (21–28 mar) | 21 495 kr | 18 295 kr | 10 795 kr |
| V13 (28 mar–4 apr) | 21 495 kr | 8 595 kr | 18 295 kr |
| V14 (4–11 apr) | 12 695 kr | 11 395 kr | 6 995 kr |
Uppdaterat 31 aug 2026 05:03
Bekvämligheter
Altan
✕
Avresestäd ingår
✓
Bäddsoffa
✕
Balkong
✓
Barnsäng
✕
Barnstol
✕
Bastu
✓
Diskmaskin
✓
Dubbelsäng
✓
Dusch
✓
Förmedlat boende
✓
Frys/frysfack
✓
Husdjur tillåtet
✕
Internet
✓
Kodlås
✕
Kylskåp
✓
Laddstolpe
✕
Microvågsugn
✓
Öppen spis
✕
Övervåning
✓
Pjäxtork
✕
Rökning tillåten
✕
Skidförråd
✕
Spis
✓
Torkskåp
✓
Torktumlare
✕
Tv
✓
Tvättmaskin
✕
Ugn
✓
Wc
✓
Genomsnittligt snödjup i Stöten
Medelvärde per bokningsbar vecka, baserat på arkivdata från 2004–2026.
NatursnöSnö i backen
V50
V51
V52
V53
V1
V2
V3
V4
V5
V6
V7
V8
V9
V10
V11
V12
V13
V14