Följ med i videon nedan för att se hur du installerar vår webbplats som en webbapp på din startskärm.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
vet, men jag vet ingen sida som man kan beställa frånSteam sa:F_redrik: Man kan handla tullfritt inom EU.
Kolla in tullverkets hemsida samt broschyrer:
Handla på Internet http://www.tullverket.se/NR/rdonlyr...94A3-A7EBA5330218/0/4b_handla_pa_internet.pdf
Handla på sistans http://www.tullverket.se/NR/rdonlyr...-8060-AE9E364DDD0E/0/4a_handla_pa_distans.pdf
Ride on,
vad kostade den??qvenner sa:Jag köpte min på Åre Skidsport..
dyr :S nån som vet vad tullen kostar ?? http://www.rdcshop.com/index.php?op...=93165&ship_country=SWE&getShipping=Calculateqvenner sa:Dom har giro på www.blue.tomato.com
okeej tack :D men den jag länkade var med tune ups så det blir nog billigare att beställaqvenner sa:Tullen är =moms.. dvs 25% av priset.. plus expeditionsavgift ca 100kr.. Så det blir nog ganska lika.. Räkna även frakten..
aa nästa års färger e ruggigt hetalineskida sa:Jag ska iallafall beställa nästa års BL med vitt läder utanpå.
vilden hemsida? =)lineskida sa:Jag ska iallafall beställa nästa års BL med vitt läder utanpå.
F_redrik sa:vilken hemsida? =)lineskida sa:Jag ska iallafall beställa nästa års BL med vitt läder utanpå.
du skojjar? det kan inte kosta så mycket? :OSteam sa:Vad blir den totala kostnaden för att handla varor från icke EU-land? Se länkarna jag tipsade om ovan:
Varans pris
Fraktkostnader
Tullavgift (troligtvis 2,7% för hjälm)
25% moms på totalsumman ovan
Postens speditionsavgift 100kr (men när jag handlar ibland är Posten inte inblandad utan andra leverantörer).
Då blir det väl c:a 1332SEK (billigaste fraktkostnaden) för de två BL som F_redrik tipsade om ovan.
Lycka till med köpen,