Burton gig bag bra?

Burton gig bag bra?
Jag har spanat lite på en "burton gig bag" till brädan.. Är dom värda sina pengar eller finns det billigare varianter som är lika bra? Det viktigaste känner jag är att brädan får plats tillsammans med bootsen samt att brädan är bra skyddad mot stötar etc.
 
Burton gig bag bra?
jag använder en vanlig intersport bag, bootsen får plats utan bekymmer. Den har inte tagit någon skada någongång när jag har varit ute och rest med den heller
 
Burton gig bag bra?
Säkert en otroligt bra väska. Själv har jag en stor Warpväska från stadium som jag gav en tusing för. den har funkat väldigt bra. Enda väskan som man behöver ha med sig, bräda, boots ja all jävla utrustning och kläder man behöver ha med sig får plats. Man får ju faktiskt betala en hel del för att ha B inbroderat på väskan. Kolla runt efter billigar varianter är mitt tips.

//Larsson
 
Tillbaka
Topp