bydalen park 06

  • Trådstartare Trådstartare ASberg
  • Start datum Start datum
bydalen park 06
Jag va där en vecka efter jul och då fanns det bara ett fåtal rails, men pipen och bigjumpsen var i full gång med att byggas så det är nog garanterat klart nu :)

MVH stefan
 
bydalen park 06
när jag åkte hem den 6e januari hade dom just pistat själva backen men inga hopp då. railsen som hellbergarn pratar om var borta just då. men jag skulle chansa på att railsen är ute igen och att det finns hopp nu. annars finns det ett BC i Y:et. har en bild från det hoppet i mitt fotoalbum, samt ett litet corner som jag och en kompis byggde i drombacken.

när ska du åka dit?
 
bydalen park 06
ingen park!
dom har lovat att parken ska va uppe vecka 7 allså då SKA den va uppe men förmodligen så tidigt som möjligt.

jag var med o satt upp ern rail. stolt*

tror jag byggde bc hoppet också om y:et är där jag tror
 
bydalen park 06
v.7 ?!?!?!?!?!?!??!?!?!?!

shit, har ingen aning var stället ligger o jag bryr mig inte så värst men vafan hur lite snö finns det där egentligen?

 
bydalen park 06
hmm 80 cm. men dom e laaataaa! nu har de vart plus så dom kan inte spruta men va fan innan de vart plus sprutade dom as lite men varför inte hela tiden på natten på dan.
v.7 då e typ säsongen över. nej då. v17 ungefär men va fan.. suck
 

Snödjup

Snödjup har sommaruppehåll i väntan på vinterns snödump.
Tillbaka
Topp