Följ med i videon nedan för att se hur du installerar vår webbplats som en webbapp på din startskärm.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Du använder en gammal webbläsare. Den kanske inte visar den här eller andra webbplatser korrekt. Du bör uppgradera eller använda en alternativ webbläsare.
Hej!
En fråga här, bilden visar ett lätt slitage på power inserten. Kan det vara ett tecken på för litet heel gap. Någon som har erfarenhet av just detta?
Detta efter 3-4 dagars relativt hård åkning, mestadels pist.
Det ska vara "thickness of paper". Mätte upp det igår med en micrometer och det blev ungefär 0.1mm, vilket inte är så mycket. Tog ett bladmått och skruvade. Ta ett papper och lägg det mellan bindningen och pjäxan och skruva tills det nyper och sedan lite tillbaka.
Hej!
Vilken tillfällighet.
Det som jag tänker också är att walk mode
Grundläget justeras, så att hälen ”går fritt”
Ned mot bindningen. Justerar man för tight hakar den i på nedväg.
Men kollade min inställning med papperstest igår. Ser ut att vara rätt, och det ger ett lätt slitatage enligt bilden med då är det i sin ordning.