Hur är marker squire 11?

FBacklund

Ny medlem
Hur är marker squire 11?
tja, min nuvarande bindning marker 11 (sämst) har gått sönder några gånger nu. skistoppern har gått sönder 2 ggr och framdelen av bindningen ar vridits. jag snackade med stadium och de sa att de ska snacka med k2 och marker och höra vad de säger och jag ska eventuellt få en ny bindning. En Marker Squire 11.
Men är den någorlunda bra? Det är ju ändå Marker men den är väl iaf bättre än marker 11?
Någon som har testat den? Är det värt att få den /betala lite grann för den, eller är det bättre att köpa en helt annan mycket dyrare?
Jag sätter typ bara 3, 5 och 720 så behöver ingen proffsbindning...
Om någon orkar läsa ända hit så kan ni väl svara om ni orkar och har lust...
 
Hur är marker squire 11?
jag har ett par och jag rekommenderar verkligen inte dem..:P fick dom före jul och dom har gått sönder redan 2ggr första gången sprack en liten del i häldelen och nu för ca 2 dagar sedan lossnade en bricka under tårna..jag väger ca 75kg och är 177 lång..
 
Hur är marker squire 11?
i stort sett så är alla marker bindningar rätt kassa om man jibbar, dom har rätt dåliga skistopers som går sönder lätt och kostar ca 100 kr/st
 
Tillbaka
Topp