kan man böja skidorna ?

erkemannen

Ny medlem
kan man böja skidorna ?
tja, ja har ett par skider som ja inte e nöjd med böjen där bak, ja vill at den ska va lika mke som där fram, går de å fixa hemma ? .
 
kan man böja skidorna ?
ja men de blir inte speciellt snyggt samt kanske inte garantin gäller..
Men om du måååste, ta värmepistol, kommer se ut som faen men de funkar..
 
kan man böja skidorna ?
de går o koka nått ämne som inte ångar upp vid 100 som vatten gör, nån alkohol eller nått, men de e fett svårt o få tag i, o värmepistol blir fult. skulle inte gjort de om jag va du, de behövs inte så mycke backtip som man tror om man inte åker djupsnö switch
 
kan man böja skidorna ?
Antingen värmepistol eller så gör du när du skall böja blad på klubbor och annat koka skiten..Garantin kommer inte gälla så du bara vet..polare gjorde samma sak
 
kan man böja skidorna ?
jodå garantin kommer funka..

-hej jag kokade mina skidor i 2timmar sedan tog jag en värmepistol och grillade dom lite grann i så belaget smälte bort, efter att jag hade satt dem i ett skruvstäd och bänt sönder dom i 6 delar så var dom lite trögåkta.
kan jag möjligtvis få ta ut ett par nya?
 
Tillbaka
Topp