Make It Happen - UMEÅ 13 Oktober i RÅDHUSPARKEN

jeppenator

Aktiv medlem
Make It Happen - UMEÅ 13 Oktober i RÅDHUSPARKEN
Hej gott folk!

Här kommer diskussionstråd inför och efter MIH stoppet i UMEÅ nu på lördag!

Hoppas ni alla är peppade och har kört mycket ishallsshredd så ni är uppvärmda när vi kommer upp!

Arenan kommer att vara exakt samma som vi körde i Gävle och vi hoppas att vi hinner få ihop så mycket snö som möjligt. Som det såg ut sist vi kollade var det lite i minsta laget men det är ju fyra dagar kvar så förhoppningarna är höga att få in mera snö än vad vi hade på vårt första stopp.

Eventet kommer att hållas i RÅDHUSPARKENs övre hörn i den största gläntan och det ligger centralt och är lätt att hitta till.

Anmälan börjar klockan 10.00 och då hoppas vi även att arenan är shreddbar från det fram till klockan 18.00 då vi stänger igen för denna gång.

BRING YOUR FRIENDS, ta med mamma och pappa också och så ses vi på lördag! Kommer bli en riktigt nice dag och fyra lyckliga personer kommer att gå där ifrån med varsin inbjudan till kläppen den 14-16 december :)

Skriv gärna i tråden om ni har frågor eller funderingar!

Och sist men inte minst tycker jag ni ska kolla eventfilmen från förstastoppet för att peppa ordentligt!!!!

/Jeppenator & MIH crew
 
Make It Happen - UMEÅ 13 Oktober i RÅDHUSPARKEN
ill be there!
Bör man sätta ihop en Edit?
 
Make It Happen - UMEÅ 13 Oktober i RÅDHUSPARKEN
Rådhusparken blir fett, hade kanske varit svårt på Apberget iom att torget är uppvärmt.
 
Make It Happen - UMEÅ 13 Oktober i RÅDHUSPARKEN
måste man anmäla sig för att få åka elr kan man bara komma dit och åka oanmäld bara för att åka med polarna och ha skojj?:)
 
Make It Happen - UMEÅ 13 Oktober i RÅDHUSPARKEN
Man måste vara anmäld men det är gratis och man gör det på plats innan man börjar åka, sen behöver man inte "tävla" utan man får köra precis hur mycket eller lite man vill under hela dagen :)

Anmälan öppnar vid 10.00 och man kan anmäla sig under hela dagen fram till vi stänger klockan 18.00
 
Make It Happen - UMEÅ 13 Oktober i RÅDHUSPARKEN
OVesterlund sa:
Hur många åkare går vidare till final? Alltså inte till Kläppen, utan finalen under dagen! :)
Det beror lite på hur många åkare som ställer upp men standard är 10 i skidklassen och 10 i snowboardklassen till final och efter det sedan så blir det 2 från varje klass som får en inbjudan till kläppen där dem vinner boende och liftkort under en hel helg med SJUKT KUL parkåkning under MIH finalen :D
 
Make It Happen - UMEÅ 13 Oktober i RÅDHUSPARKEN
Fett! :D Blir att jag och några kompisar måste ta bussen 05:40 från Luleå för att hinna dit i hyfsad tid! Kommer bli sjukt kul! :D
 
Tillbaka
Topp