Följ med i videon nedan för att se hur du installerar vår webbplats som en webbapp på din startskärm.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
haus gruber, 16 euro/natt. då får du den fina koskitstanken på köpet...walllin sa:jag o en kompis åker ner hela säsongen, någon som har tips på vart man kan få tag på billigt boende?
Haha Rasmus glöm inte den snygga dotternRasmusswe sa:haus gruber, 16 euro/natt. då får du den fina koskitstanken på köpet...walllin sa:jag o en kompis åker ner hela säsongen, någon som har tips på vart man kan få tag på billigt boende?
Det e sant,, hon e så fin att det vattnas i munnen och rycker i brallorna när man ser henne :PSoophie sa:Haha Rasmus glöm inte den snygga dotternRasmusswe sa:haus gruber, 16 euro/natt. då får du den fina koskitstanken på köpet...walllin sa:jag o en kompis åker ner hela säsongen, någon som har tips på vart man kan få tag på billigt boende?![]()
Bäst är att va nere i allafall i mitten/sluet av november (beror ju lite på snö oxå) va nere 28 nov iår o de kunde gott väntat en vecka till (eftersom de inte fanns någon snö att tala om förrän mitten av dec) o sen bara knata runt o knacka dörr, jobb o boende fixar sig alltid om man orkar leta. Känner ingen från iår som åkte hem för att de inte hade jobb. Sätts även upp anonser på Mejlbox som ligger mitt-i-byn, de har även en jobblista som kan va vettig att börja me. O allt ordnar sig alltid, många som inte snackar tyska, självklart e de inte så lätt att få butiksjobb, men de finns grymt mkt mer om man inte e allt för kräsen... Lycka till o ha en grym säsong så ses vi där nere när de börjar dra ihop sig=)LURKEN1823 sa:Är sjukt sugen på att dra ner och säsonga dära! Var dära i februari 07 och kötta lite skidor och såg hur alla som jobbade dära verkar ha sjukt kul och alla va polare med alla ..
Men hur fixar man jobb där nere? Vart ska man höra av sig till ? Nån som vet ..
Min tyska är kass också :/
/ skurken
Tyska?? Vad ska du med sånt till när du åker till Anton? Ingen förstår tyska där i alla fall... Nej, håll dig till svenskan du - det räcker hela vägen.LURKEN1823 sa:Är sjukt sugen på att dra ner och säsonga dära! Var dära i februari 07 och kötta lite skidor och såg hur alla som jobbade dära verkar ha sjukt kul och alla va polare med alla ..
Men hur fixar man jobb där nere? Vart ska man höra av sig till ? Nån som vet ..
Min tyska är kass också :/
/ skurken
Skönt att höra mannenMarkusO sa:Tyska?? Vad ska du med sånt till när du åker till Anton? Ingen förstår tyska där i alla fall... Nej, håll dig till svenskan du - det räcker hela vägen.
Lurken: (det var alltså ett lätt surt skämt, syftandes på hur sjukt svensköverbefolkat det är i anton. Ta mig inte på orden...)LURKEN1823 sa:Skönt att höra mannenMarkusO sa:Tyska?? Vad ska du med sånt till när du åker till Anton? Ingen förstår tyska där i alla fall... Nej, håll dig till svenskan du - det räcker hela vägen.![]()
jag ska me ner till st anton..JosefinL sa:Tja!
Tänkte höra mig för om det är någon som har planer på att dra ner till st.anton vintern 07/08?
Just nu ser det ut som jag kommer åka själv så de skulle vara nice å veta lite fler som ska ner
Mvh Josefin
Det är roligare att dra ner själv... Slipper du bli bunden till någon. Åk själjv, det gjorde jag och det är nog det roligaste jag gjort.!Idastahl sa:Jag vill också dra ner där, men vet ite riktigt hur allt går till?! Har snackat om det med en kompis men vet inte om hon verkligen vill. Trist att dra ner själv...
vilket rä bäst, att söka jobb nu eller åka ner och leta och chansa lixom?
Ida
Ja kan dela iaf :PKr1lle sa:Im going, hur hittar man lägenhet? Några som vill dela kanske?