TOSHIBA CAMILEO H20 eller Avant VF-HD15

TOSHIBA CAMILEO H20 eller Avant VF-HD15
Gå in på pricerunner eller prisjakt och kolla på olika recensioner om de två.
Om där inte finns några recensioner så kan du nästan ta för givet att de suger.
 
TOSHIBA CAMILEO H20 eller Avant VF-HD15
Jag har en toshiba camileo h20 och den tycker jag inte att du ska köpa ifall du ska filma skidåkning, du kan inte lägga in dom i Vegas eller Movie Maker utan du får med en skiva med ett program där du kan kolla och redigera klippen. Om du inte har det programmet laggar klippen sönder. Vet inget om den andra kameran men den kan inte va så mkt sämre en Camileo S:
 
TOSHIBA CAMILEO H20 eller Avant VF-HD15
Jag har gått i planer att köpa kamera ett bra tag jag också. Tittade på Toshiban först, men efter att ha sett testfilmerna så vart jag inte så sugen.
Sen hittade jag Kodaks Zx1, vart bombis på att köpa den tills jag såg att dom släppt en nyare http://www.webhallen.com/hemelektronik/109734-kodak_playsport_video_cam-bla-vit
Den är beställd nu och väntar på leverans. Ska bli kul att filma wakeboard och klippdykning med den i sommar :)
 
Tillbaka
Topp