1. Alla
  2. Ny annons
  3. Mina
  4. Sparade
  5. Bevakningar
Kategori

Säljes: Klättermusen brage 2.0 salopette warm sand storlek xl

Borttagen
X-Large
Väljer att sälja denna högkvalitativa tre-lagers skalbyxa efter att jag insåg att de inte passade mig. Perfekt för den som behöver ett par nya slitstarka skidbyxor inför sportlovet.

Herr-modell. Storlek XL.
Endast provade hemma.
Lappar sitter kvar.
Kvitto finns från när de är köpta på Åre Skidsport.
Nypris ca 6890kr på de flesta hemsidor och butiker.
Mitt pris: 3999kr. Viss prutmån finns, men skambud undanbedes.

Tveka inte att höra av dig vid funderingar!


Produktbeskrivning:

”BRAGE 2.0 SALOPETTES är så mångsidiga och hållbara som ett par byxor kan bli.

Byxorna är anpassade för användning med pjäxor och har inbyggda snödamasker. De har även resår i ryggen för en mångsidig passform. Nacke, knä och ben är förstärkta med Duracoat™ för ökad livslängd.

Brage 2.0 är fri från fluorkolväten och tillverkad av Oculus® som består av 100% återvunnen polyester (Pertex® Shield Revolve). Alla sömmar är helt tejpade vilket gör byxorna genomgående vattentäta.

De har två stora sidofickor varav en kan göras större och en mobilficka på höger ben, hög midja med avtagbara hängslen och justerbara fållar som kan anpassas för både pjäxor och kängor.

Dessa byxor kommer säkerligen att hålla dig skyddad genom tuffa och våta förhållanden, samtidigt som de är bekväma och hållbara.”

Fakta

Pris: 3 999 Kr
Storlek: X-Large
Län: Stockholm
Plats: Kungsholmen
Publicerad: 1 år sedan
Mer information: Klättermusen Brage 2.0 Salopette M's

Det har gått 90 dagar och annonsen har raderats automatiskt. Kontakt med annonsören är inte längre möjlig. För aktuella annonser besök Kläder Säljes.

Har du något liknande att sälja?
Lägg upp din annons snabbt och gratis på Freeride.

Relaterade annonser

Alla annonser Kläder