Iskuben 8 - 93kvm, Tänndalen
Visa på kartaIskuben 8 är en 93 kvm stor lägenhet på mellanplan i det andra huset i bild. Här finns 11 bäddar fördelade på 4 sovrum och en balkong. Skidspåren ligger 25 meter bort och närmaste lift finns 100 meter från boendet. Lägenheten har bland annat bastu, diskmaskin, torkskåp, tvättmaskin och uttag för motorvärmare.
Allrum
Integrerat vardagsrum och kök med hörnsoffa, TV och matplats.
Köksavdelning
I det välutrustade köket finns bland annat spis, ugn, kyl/frys, mikro och diskmaskin.
Sovrum
Sovrum 1: en dubbelsäng.
Sovrum 2: en våningssäng.
Sovrum 3: två våningssängar.
Sovrum 4: en dubbelsäng (160 cm) med överslaf.
Badrum
Badrum 1: WC.
Badrum 2: WC och dusch.
Badrum 3: två duschar, bastu och tvättmaskin.
Övrigt
Tillgång till Wifi, torkskåp, tvättmaskin, uttag för motorvärmare, skidförråd och vallabod.
VIKTIGT ATT VETA
Parkering finns i anslutning till boendet.
EJ husdjurstillåten, dock inte allergisanerat.
Det är inte tillåtet att röka inomhus.
Avresestädning ingår. Ni ansvarar själva för att diska, tömma kyl/frys och kasta sopor, tomglas mm.
Läs mer
Allrum
Integrerat vardagsrum och kök med hörnsoffa, TV och matplats.
Köksavdelning
I det välutrustade köket finns bland annat spis, ugn, kyl/frys, mikro och diskmaskin.
Sovrum
Sovrum 1: en dubbelsäng.
Sovrum 2: en våningssäng.
Sovrum 3: två våningssängar.
Sovrum 4: en dubbelsäng (160 cm) med överslaf.
Badrum
Badrum 1: WC.
Badrum 2: WC och dusch.
Badrum 3: två duschar, bastu och tvättmaskin.
Övrigt
Tillgång till Wifi, torkskåp, tvättmaskin, uttag för motorvärmare, skidförråd och vallabod.
VIKTIGT ATT VETA
Parkering finns i anslutning till boendet.
EJ husdjurstillåten, dock inte allergisanerat.
Det är inte tillåtet att röka inomhus.
Avresestädning ingår. Ni ansvarar själva för att diska, tömma kyl/frys och kasta sopor, tomglas mm.
11
Sängplatser
4
Antal sovrum
93 m²
Boyta
25 m
Avstånd längdspår
100 m
Avstånd skidlift
2
Antal wc
18000 m
Avstånd centrum
3000 m
Avstånd fiske
100 m
Avstånd vandring
2
Antal dubbelsängar
Priser
| Vecka | Helvecka | Weekend | Midweek |
|---|---|---|---|
| V50 (6–13 dec) | 17 210 kr | 10 326 kr | 13 768 kr |
| V51 (12–19 dec) | 17 210 kr | 10 326 kr | 13 768 kr |
| V52 (19–26 dec) | 27 183 kr | ||
| V53 (26 dec–2 jan) | 37 305 kr | ||
| V1 (2–9 jan) | 25 487 kr | 17 841 kr | 16 949 kr |
| V2 (9–16 jan) | 12 205 kr | 8 544 kr | 6 713 kr |
| V3 (16–23 jan) | 12 571 kr | 8 800 kr | 6 914 kr |
| V4 (23–30 jan) | 12 571 kr | 8 800 kr | 6 914 kr |
| V5 (30 jan–6 feb) | 15 867 kr | 11 107 kr | 8 727 kr |
| V6 (6–13 feb) | 17 894 kr | 13 424 kr | 9 842 kr |
| V7 (13–20 feb) | 33 774 kr | ||
| V8 (20–27 feb) | 27 535 kr | ||
| V9 (27 feb–6 mar) | 39 702 kr | ||
| V10 (6–13 mar) | 21 016 kr | 14 711 kr | 11 559 kr |
| V11 (13–20 mar) | 21 016 kr | 14 711 kr | 11 559 kr |
| V12 (20–27 mar) | 28 123 kr | ||
| V13 (27 mar–3 apr) | 37 205 kr | ||
| V14 (3–10 apr) | 14 405 kr | 10 084 kr | 7 923 kr |
Uppdaterat 31 aug 2026 04:40
Bekvämligheter
Bastu
✓
Braskamin
✕
Diskmaskin
✓
Dubbelsäng
✓
Frys
✓
Husdjur tillåtet
✕
Motorvärmare
✓
Rökning tillåten
✕
Städ ingår
✓
Terass(balkong)
✓
Torkskåp
✓
Tvättmaskin
✓
Genomsnittligt snödjup i Tänndalen
Medelvärde per bokningsbar vecka, baserat på arkivdata från 2004–2026.
NatursnöSnö i backen
V50
V51
V52
V53
V1
V2
V3
V4
V5
V6
V7
V8
V9
V10
V11
V12
V13
V14