Se alla boenden

Pinnens 14, Tänndalen

Visa på karta
Pinnens 14 är en 55 kvm stor lägenhet på nedre plan, mitt i det alpina området i Tänndalen. Här bor upp till fyra personer fördelade på två sovrum, med ski in/ski out och endast 25 meter till närmaste skidspår. Liften ligger cirka 50 meter bort. Lägenheten har uteplats, bastu och ett välutrustat kök, och städning ingår i boendet.

Allrum
Modernt och fräscht vardagsrum och kök med hörnsoffa, Smart-TV och matplats i ett.

Köksavdelning
I det välutrustade köket finns bland annat spis, ugn, mikro, kyl, frys, diskmaskin och kaffebryggare.

Sovrum
Sovrum 1: en dubbelsäng (160 cm).
Sovrum 2: en våningssäng med bredare underslaf (120 cm).

Badrum
WC, dusch, bastu och tvättmaskin.

Övrigt
Tillgång till wifi, torkskåp, tvättmaskin, uttag för motorvärmare och skidförråd. Uteplats finns.

VIKTIGT ATT VETA
Parkering finns i anslutning till boendet.
Tillgång till elbilsladdare mot betalning.
Husdjur är tillåtna.
Det är inte tillåtet att röka inomhus.
Avresestädning ingår. Ni ansvarar själva för att diska, tömma kyl/frys och kasta sopor, tomglas med mera.
Läs mer
4
Sängplatser
2
Antal sovrum
55 m²
Boyta
25 m
Avstånd längdspår
50 m
Avstånd skidlift
1
Antal wc
25 m
Avstånd vandring
1
Antal dubbelsängar

Priser

VeckaHelveckaWeekendMidweek
V50 (6–13 dec)8 750 kr5 250 kr7 000 kr
V51 (12–19 dec)8 750 kr5 250 kr7 000 kr
V52 (19–26 dec)14 167 kr  
V53 (26 dec–2 jan)20 660 kr  
V1 (2–9 jan)11 345 kr8 017 kr7 098 kr
V2 (9–16 jan)6 700 kr4 765 kr3 798 kr
V3 (16–23 jan)6 700 kr4 908 kr3 798 kr
V4 (23–30 jan)6 901 kr4 908 kr3 912 kr
V5 (30 jan–6 feb)6 901 kr4 908 kr3 912 kr
V6 (6–13 feb)11 048 kr8 040 kr6 245 kr
V7 (13–20 feb)14 648 kr  
V8 (20–27 feb)17 244 kr  
V9 (27 feb–6 mar)20 999 kr  
V10 (6–13 mar)11 572 kr8 183 kr6 489 kr
V11 (13–20 mar)11 572 kr8 183 kr6 489 kr
V12 (20–27 mar)12 650 kr  
V13 (27 mar–3 apr)19 795 kr  
V14 (3–10 apr)8 726 kr6 189 kr4 909 kr

Uppdaterat 31 aug 2026 04:40

Bekvämligheter

Bastu
Braskamin
Diskmaskin
Dubbelsäng
Elbilsladdare
Frys
Husdjur tillåtet
Rökning tillåten
Städ ingår
Terass(balkong)
Torkskåp
Tvättmaskin

Genomsnittligt snödjup i Tänndalen

Medelvärde per bokningsbar vecka, baserat på arkivdata från 2004–2026.

NatursnöSnö i backen
41
53
V50
43
54
V51
49
54
V52
49
66
V53
59
58
V1
70
61
V2
79
65
V3
82
67
V4
90
70
V5
93
73
V6
96
74
V7
96
75
V8
99
76
V9
103
79
V10
100
78
V11
102
79
V12
99
78
V13
97
77
V14

Se aktuellt snödjup i Tänndalen

Alla bilder

Karta