Se alla boenden

Rosa byn A11, Tänndalen

Visa på karta
Rosa byn A11 är en 52 kvm stor och mysig lägenhet på nedre plan i Tänndalen. Här finns fyra bäddar fördelade på två sovrum, ett modernt allrum med kök och en liten möblerad uteplats vid entrén. Närmaste skidspår ligger 80 meter bort och till närmaste lift är det 230 meter, vilket gör boendet smidigt för dagar på fjället.

Allrum
Modernt vardagsrum och kök med en trevlig matplats och en mysig TV-hörna med soffa.

Köksavdelning
I det välutrustade köket finns bland annat spis, ugn, mikro, kyl, frys, diskmaskin, kaffebryggare samt vattenkokare.

Sovrum
Sovrum 1: en dubbelsäng.
Sovrum 2: två enkelsängar.

Badrum
WC och dusch.

Övrigt
Tillgång till wifi, sko- och pjäxtork, uttag för motorvärmare, skidförråd samt servicehus med gemensam bastu och vallabod. Tillgång till elbilsladdare i området.

VIKTIGT ATT VETA
Parkering finns i anslutning till boendet.
Tillgång till elbilsladdare i BRF:en.
Ej husdjurstillåten, dock inte allergisanerat.
Det är inte tillåtet att röka inomhus.
Avresestädning ingår. Ni ansvarar själva för att diska, tömma kyl/frys och kasta sopor, tomglas mm.
Läs mer
4
Sängplatser
2
Antal sovrum
52 m²
Boyta
80 m
Avstånd längdspår
230 m
Avstånd skidlift

Priser

VeckaHelveckaWeekendMidweek
V50 (6–13 dec)7 910 kr4 746 kr6 328 kr
V51 (12–19 dec)7 910 kr4 746 kr6 328 kr
V52 (19–26 dec)11 077 kr  
V53 (26 dec–2 jan)16 112 kr  
V1 (2–9 jan)11 788 kr8 359 kr7 674 kr
V2 (9–16 jan)5 980 kr4 272 kr3 419 kr
V3 (16–23 jan)6 159 kr4 400 kr3 522 kr
V4 (23–30 jan)6 159 kr4 400 kr3 522 kr
V5 (30 jan–6 feb)5 980 kr4 272 kr3 419 kr
V6 (6–13 feb)5 545 kr4 345 kr3 162 kr
V7 (13–20 feb)12 180 kr  
V8 (20–27 feb)14 260 kr  
V9 (27 feb–6 mar)15 194 kr  
V10 (6–13 mar)8 426 kr5 981 kr4 759 kr
V11 (13–20 mar)8 426 kr4 759 kr4 759 kr
V12 (20–27 mar)10 875 kr  
V13 (27 mar–3 apr)18 438 kr  
V14 (3–10 apr)6 400 kr4 555 kr3 633 kr

Uppdaterat 31 aug 2026 04:40

Bekvämligheter

Bastu
Braskamin
Diskmaskin
Dubbelsäng
Frys
Gemensam bastu
Husdjur tillåtet
Motorvärmare
Rökning tillåten
Terass(balkong)

Genomsnittligt snödjup i Tänndalen

Medelvärde per bokningsbar vecka, baserat på arkivdata från 2004–2026.

NatursnöSnö i backen
41
53
V50
43
54
V51
49
54
V52
49
66
V53
59
58
V1
70
61
V2
79
65
V3
82
67
V4
90
70
V5
93
73
V6
96
74
V7
96
75
V8
99
76
V9
103
79
V10
100
78
V11
102
79
V12
99
78
V13
97
77
V14

Se aktuellt snödjup i Tänndalen

Alla bilder

Karta