Ski Lodge 112, Tänndalen
Visa på kartaSki Lodge 112 ligger på nedre plan i Ski Lodge i Tänndalen, med skidspår och närmaste lift bara 25 meter bort. Den 46 kvadratmeter stora lägenheten har plats för sex personer i två sovrum och passar för sällskap som vill ha nära till skidåkningen. Här finns ett kombinerat allrum och kök, en altan i norrläge samt tillgång till gemensam bastu, torkskåp och skidförvaring. Husdjur är tillåtna.
Allrum
Kombinerat vardagsrum och kök med en trevlig matplats och TV-hörna med soffa och fåtöljer.
Köksavdelning
I det välutrustade köket finns bland annat spis, ugn, kyl, frys, diskmaskin, kaffebryggare och vattenkokare.
Sovrum
Sovrum 1: en dubbelsäng (180 cm).
Sovrum 2: två våningssängar (90/90 cm).
Badrum
WC och dusch.
Övrigt
Tillgång till wifi, torkskåp, skid- och pjäxförvaring samt vallabod.
VIKTIGT ATT VETA
Parkering i anslutning till Ski Lodge.
Husdjur är tillåtna.
Sänglinne och handdukar ingår inte, men kan bokas som tillval.
OBS: draperier används istället för dörrar till sovrummet.
Det är inte tillåtet att röka inomhus.
Avresestädning ingår. Ni ansvarar själva för att diska, tömma kyl och frys samt kasta sopor, tomglas med mera.
Relaxavdelningen på våning två i Ski Lodge är stängd under sommaren och hösten 2026 på grund av renovering.
Läs mer
Allrum
Kombinerat vardagsrum och kök med en trevlig matplats och TV-hörna med soffa och fåtöljer.
Köksavdelning
I det välutrustade köket finns bland annat spis, ugn, kyl, frys, diskmaskin, kaffebryggare och vattenkokare.
Sovrum
Sovrum 1: en dubbelsäng (180 cm).
Sovrum 2: två våningssängar (90/90 cm).
Badrum
WC och dusch.
Övrigt
Tillgång till wifi, torkskåp, skid- och pjäxförvaring samt vallabod.
VIKTIGT ATT VETA
Parkering i anslutning till Ski Lodge.
Husdjur är tillåtna.
Sänglinne och handdukar ingår inte, men kan bokas som tillval.
OBS: draperier används istället för dörrar till sovrummet.
Det är inte tillåtet att röka inomhus.
Avresestädning ingår. Ni ansvarar själva för att diska, tömma kyl och frys samt kasta sopor, tomglas med mera.
Relaxavdelningen på våning två i Ski Lodge är stängd under sommaren och hösten 2026 på grund av renovering.
6
Sängplatser
2
Antal sovrum
46 m²
Boyta
25 m
Avstånd längdspår
25 m
Avstånd skidlift
50 m
Avstånd vandring
Priser
| Vecka | Helvecka | Tors–sön | Sön–tors |
|---|---|---|---|
| V50 (6–13 dec) | 8 700 kr | 5 220 kr | 6 960 kr |
| V51 (13–20 dec) | 8 700 kr | 5 220 kr | 6 960 kr |
| V52 (20–27 dec) | 13 642 kr | ||
| V53 (27 dec–3 jan) | 21 855 kr | ||
| V1 (3–10 jan) | 11 660 kr | 8 245 kr | 7 324 kr |
| V2 (10–17 jan) | 5 900 kr | 5 150 kr | 4 100 kr |
| V3 (17–24 jan) | 6 077 kr | 5 305 kr | 4 223 kr |
| V4 (24–31 jan) | 6 077 kr | 5 305 kr | 4 223 kr |
| V5 (31 jan–7 feb) | 5 900 kr | 5 150 kr | 4 100 kr |
| V6 (7–14 feb) | 7 236 kr | 5 900 kr | 4 932 kr |
| V7 (14–21 feb) | 14 672 kr | ||
| V8 (21–28 feb) | 16 995 kr | ||
| V9 (28 feb–7 mar) | 20 913 kr | ||
| V10 (7–14 mar) | 11 215 kr | 7 933 kr | 6 292 kr |
| V11 (14–21 mar) | 11 215 kr | 7 933 kr | 6 292 kr |
| V12 (21–28 mar) | 11 989 kr | ||
| V13 (28 mar–4 apr) | 21 395 kr | ||
| V14 (4–11 apr) | 8 075 kr | 6 655 kr | 4 788 kr |
Uppdaterat 31 aug 2026 04:40
Bekvämligheter
Bastu
✕
Braskamin
✕
Diskmaskin
✓
Dubbelsäng
✓
Frys
✓
Gemensam bastu
✓
Husdjur tillåtet
✓
Rökning tillåten
✕
Terass(balkong)
✓
Torkskåp
✓
Genomsnittligt snödjup i Tänndalen
Medelvärde per bokningsbar vecka, baserat på arkivdata från 2004–2026.
NatursnöSnö i backen
V50
V51
V52
V53
V1
V2
V3
V4
V5
V6
V7
V8
V9
V10
V11
V12
V13
V14