Se alla boenden

Ski Lodge 301 - backvy, Tänndalen

Visa på karta
Ski Lodge 301 – backvy är en hemtrevlig och rymlig lägenhet på 82 kvm, belägen på tredje våningen i Ski Lodge i Tänndalen. Här finns plats för åtta personer i tre sovrum, och från balkongen i söderläge har ni utsikt över det alpina skidområdet. Både närmaste skidspår och lift ligger cirka 25 meter bort, vilket ger ett mycket nära läge till dagens åkning. Lägenheten har också diskmaskin, bastu, torkskåp och husdjur är tillåtna.

Allrum
Kombinerat och rymligt vardagsrum och kök med en trevlig matplats och sällskaps-hörna med TV, soffor och fåtöljer.

Köksavdelning
I det välutrustade köket finns bland annat; spis, ugn, kyl, frys, diskmaskin, kaffebryggare och vattenkokare.

Sovrum
Sovrum 1: en dubbelsäng (180cm).
Sovrum 2: en dubbelsäng (180cm).
Sovrum 3: två våningssängar (90/90cm).

Badrum
Badrum 1: WC, dusch och bastu.
Badrum 2: WC.

Övrigt
Tillgång till Wifi, torkskåp, bastu, skid- och pjäxförvaring samt vallabod.

VIKTIGT ATT VETA
Parkering i anslutning till Ski Lodge.
Husdjur tillåtet.
Det är inte tillåtet att röka inomhus.
Det ingår bäddade sängar vid ankomst, handdukar samt morgonrockar och tofflor.
Avresestädning ingår. Ni ansvarar själva för att diska, tömma kyl/frys och kasta sopor, tomglas mm.
Relaxavdelningen på våning två i Ski Lodge är stängd under sommaren och hösten 2026 pga renovering.
Läs mer
8
Sängplatser
3
Antal sovrum
82 m²
Boyta
25 m
Avstånd längdspår
25 m
Avstånd skidlift
18000 m
Avstånd centrum
3000 m
Avstånd fiske
50 m
Avstånd vandring

Priser

VeckaHelveckaTors–sönSön–tors
V50 (6–13 dec)11 775 kr7 065 kr9 420 kr
V51 (13–20 dec)11 775 kr7 065 kr9 420 kr
V52 (20–27 dec)25 689 kr  
V53 (27 dec–3 jan)36 966 kr  
V1 (3–10 jan)21 907 kr15 418 kr13 666 kr
V2 (10–17 jan)10 420 kr9 070 kr7 180 kr
V3 (17–24 jan)10 733 kr9 342 kr7 395 kr
V4 (24–31 jan)10 733 kr9 342 kr7 395 kr
V5 (31 jan–7 feb)10 420 kr9 070 kr7 180 kr
V6 (7–14 feb)12 818 kr10 413 kr8 237 kr
V7 (14–21 feb)27 646 kr  
V8 (21–28 feb)32 059 kr  
V9 (28 feb–7 mar)35 366 kr  
V10 (7–14 mar)21 061 kr14 825 kr11 707 kr
V11 (14–21 mar)21 061 kr14 825 kr11 707 kr
V12 (21–28 mar)22 540 kr  
V13 (28 mar–4 apr)36 193 kr  
V14 (4–11 apr)14 335 kr12 420 kr8 418 kr

Uppdaterat 31 aug 2026 04:40

Bekvämligheter

Bastu
Braskamin
Diskmaskin
Dubbelsäng
Frys
Husdjur tillåtet
Rökning tillåten
Terass(balkong)
Torkskåp

Genomsnittligt snödjup i Tänndalen

Medelvärde per bokningsbar vecka, baserat på arkivdata från 2004–2026.

NatursnöSnö i backen
41
53
V50
43
54
V51
49
54
V52
49
66
V53
59
58
V1
70
61
V2
79
65
V3
82
67
V4
90
70
V5
93
73
V6
96
74
V7
96
75
V8
99
76
V9
103
79
V10
100
78
V11
102
79
V12
99
78
V13
97
77
V14

Se aktuellt snödjup i Tänndalen

Alla bilder

Karta