Ski Lodge 302, Tänndalen
Visa på kartaSki Lodge 302 ligger på tredje våningen i L Ski Lodge i Tänndalen, med både närmaste lift och skidspår cirka 25 meter bort. Den 40 kvm stora lägenheten har fyra bäddar fördelade på två sovrum och passar för sällskap som vill ha nära till skidåkningen. Efter dagen ute kan ni koppla av på balkongen i norrläge, med utsikt över dalgången. Husdjur är tillåtna och avresestädning ingår.
Allrum
Kombinerat vardagsrum och kök med en trevlig matplats och TV-hörna med soffa och fåtöljer.
Köksavdelning
I det välutrustade köket finns bland annat spis, ugn, kyl, frys, diskmaskin, kaffebryggare och vattenkokare.
Sovrum
Sovrum 1: en dubbelsäng (180 cm).
Sovrum 2: en våningssäng (90/90 cm).
Badrum
WC och dusch.
Övrigt
Tillgång till wifi, torkskåp, uttag för motorvärmare, gemensam dam- och herrbastu, skid- och pjäxförvaring samt vallabod.
VIKTIGT ATT VETA
Parkering i anslutning till Ski Lodge.
Husdjur tillåtet.
Linne ingår inte, kan bokas i Tillval för ditt boende.
Det är inte tillåtet att röka inomhus.
Avresestädning ingår. Ni ansvarar själva för att diska, tömma kyl/frys och kasta sopor, tomglas med mera.
Läs mer
Allrum
Kombinerat vardagsrum och kök med en trevlig matplats och TV-hörna med soffa och fåtöljer.
Köksavdelning
I det välutrustade köket finns bland annat spis, ugn, kyl, frys, diskmaskin, kaffebryggare och vattenkokare.
Sovrum
Sovrum 1: en dubbelsäng (180 cm).
Sovrum 2: en våningssäng (90/90 cm).
Badrum
WC och dusch.
Övrigt
Tillgång till wifi, torkskåp, uttag för motorvärmare, gemensam dam- och herrbastu, skid- och pjäxförvaring samt vallabod.
VIKTIGT ATT VETA
Parkering i anslutning till Ski Lodge.
Husdjur tillåtet.
Linne ingår inte, kan bokas i Tillval för ditt boende.
Det är inte tillåtet att röka inomhus.
Avresestädning ingår. Ni ansvarar själva för att diska, tömma kyl/frys och kasta sopor, tomglas med mera.
4
Sängplatser
2
Antal sovrum
40 m²
Boyta
25 m
Avstånd längdspår
25 m
Avstånd skidlift
18000 m
Avstånd centrum
3000 m
Avstånd fiske
50 m
Avstånd vandring
Priser
| Vecka | Helvecka | Tors–sön | Sön–tors |
|---|---|---|---|
| V50 (6–13 dec) | 7 850 kr | 4 710 kr | 6 280 kr |
| V51 (13–20 dec) | 7 850 kr | 4 710 kr | 6 280 kr |
| V52 (20–27 dec) | 11 222 kr | ||
| V53 (27 dec–3 jan) | 18 056 kr | ||
| V1 (3–10 jan) | 9 075 kr | 6 518 kr | 6 026 kr |
| V2 (10–17 jan) | 4 550 kr | 4 280 kr | 3 470 kr |
| V3 (17–24 jan) | 4 687 kr | 4 408 kr | 3 574 kr |
| V4 (24–31 jan) | 4 687 kr | 4 408 kr | 3 574 kr |
| V5 (31 jan–7 feb) | 4 550 kr | 4 280 kr | 3 470 kr |
| V6 (7–14 feb) | 5 845 kr | 5 004 kr | 4 042 kr |
| V7 (14–21 feb) | 12 252 kr | ||
| V8 (21–28 feb) | 14 575 kr | ||
| V9 (28 feb–7 mar) | 17 115 kr | ||
| V10 (7–14 mar) | 8 630 kr | 6 206 kr | 4 994 kr |
| V11 (14–21 mar) | 8 630 kr | 6 206 kr | 4 994 kr |
| V12 (21–28 mar) | 9 475 kr | ||
| V13 (28 mar–4 apr) | 15 141 kr | ||
| V14 (4–11 apr) | 6 725 kr | 5 365 kr | 4 158 kr |
Uppdaterat 31 aug 2026 04:40
Bekvämligheter
Bastu
✕
Braskamin
✕
Diskmaskin
✓
Dubbelsäng
✓
Frys
✓
Gemensam bastu
✓
Husdjur tillåtet
✓
Rökning tillåten
✕
Städ ingår
✓
Terass(balkong)
✓
Torkskåp
✓
Genomsnittligt snödjup i Tänndalen
Medelvärde per bokningsbar vecka, baserat på arkivdata från 2004–2026.
NatursnöSnö i backen
V50
V51
V52
V53
V1
V2
V3
V4
V5
V6
V7
V8
V9
V10
V11
V12
V13
V14