Ski Lodge 303, Tänndalen
Visa på kartaSki Lodge 303 är en hemtrevlig vinkellägenhet på 51 kvm, belägen på våningsplan 3 i Ski Lodge i Tänndalen. Lägenheten har 6 bäddar fördelade på 2 sovrum och en balkong i norrläge med utsikt över dalgången. Närmaste skidspår och lift ligger cirka 25 meter bort, vilket ger ett mycket nära läge till skidåkningen. Här finns även tillgång till gemensam bastu, och husdjur är tillåtna.
Allrum
Kombinerat vardagsrum och kök med en trevlig matplats samt TV-hörna med soffa och fåtöljer.
Köksavdelning
I det välutrustade köket finns bland annat spis, ugn, kyl, frys, diskmaskin, kaffebryggare och vattenkokare.
Sovrum
Sovrum 1: en dubbelsäng (180 cm).
Sovrum 2: två våningssängar (90/90 cm).
Badrum
WC och dusch.
Övrigt
Tillgång till wifi, torkskåp, skid- och pjäxförvaring samt vallabod.
VIKTIGT ATT VETA
Parkering i anslutning till Ski Lodge.
Husdjur är tillåtna.
Sänglinne och handdukar ingår inte, men kan bokas som tillval.
OBS: draperier i stället för dörrar till sovrummet.
Det är inte tillåtet att röka inomhus.
Avresestädning ingår. Ni ansvarar själva för att diska, tömma kyl och frys samt kasta sopor, tomglas med mera.
Relaxavdelningen på våning två i Ski Lodge är stängd under sommaren och hösten 2026 på grund av renovering.
Läs mer
Allrum
Kombinerat vardagsrum och kök med en trevlig matplats samt TV-hörna med soffa och fåtöljer.
Köksavdelning
I det välutrustade köket finns bland annat spis, ugn, kyl, frys, diskmaskin, kaffebryggare och vattenkokare.
Sovrum
Sovrum 1: en dubbelsäng (180 cm).
Sovrum 2: två våningssängar (90/90 cm).
Badrum
WC och dusch.
Övrigt
Tillgång till wifi, torkskåp, skid- och pjäxförvaring samt vallabod.
VIKTIGT ATT VETA
Parkering i anslutning till Ski Lodge.
Husdjur är tillåtna.
Sänglinne och handdukar ingår inte, men kan bokas som tillval.
OBS: draperier i stället för dörrar till sovrummet.
Det är inte tillåtet att röka inomhus.
Avresestädning ingår. Ni ansvarar själva för att diska, tömma kyl och frys samt kasta sopor, tomglas med mera.
Relaxavdelningen på våning två i Ski Lodge är stängd under sommaren och hösten 2026 på grund av renovering.
6
Sängplatser
2
Antal sovrum
51 m²
Boyta
25 m
Avstånd längdspår
25 m
Avstånd skidlift
18000 m
Avstånd centrum
3000 m
Avstånd fiske
50 m
Avstånd vandring
Priser
| Vecka | Helvecka | Tors–sön | Sön–tors |
|---|---|---|---|
| V50 (6–13 dec) | 8 700 kr | 5 220 kr | 6 960 kr |
| V51 (13–20 dec) | 8 700 kr | 5 220 kr | 6 960 kr |
| V52 (20–27 dec) | 14 054 kr | ||
| V53 (27 dec–3 jan) | 22 666 kr | ||
| V1 (3–10 jan) | 11 954 kr | 8 369 kr | 7 401 kr |
| V2 (10–17 jan) | 5 933 kr | 5 145 kr | 4 043 kr |
| V3 (17–24 jan) | 6 111 kr | 5 299 kr | 4 164 kr |
| V4 (24–31 jan) | 6 111 kr | 5 299 kr | 4 164 kr |
| V5 (31 jan–7 feb) | 5 933 kr | 5 145 kr | 4 043 kr |
| V6 (7–14 feb) | 7 327 kr | 5 924 kr | 4 908 kr |
| V7 (14–21 feb) | 15 136 kr | ||
| V8 (21–28 feb) | 17 575 kr | ||
| V9 (28 feb–7 mar) | 21 678 kr | ||
| V10 (7–14 mar) | 11 487 kr | 8 041 kr | 6 318 kr |
| V11 (14–21 mar) | 11 487 kr | 8 041 kr | 6 318 kr |
| V12 (21–28 mar) | 12 308 kr | ||
| V13 (28 mar–4 apr) | 22 190 kr | ||
| V14 (4–11 apr) | 8 479 kr | 6 988 kr | 4 765 kr |
Uppdaterat 31 aug 2026 04:40
Bekvämligheter
Bastu
✕
Braskamin
✕
Diskmaskin
✓
Dubbelsäng
✓
Frys
✓
Gemensam bastu
✓
Husdjur tillåtet
✓
Rökning tillåten
✕
Terass(balkong)
✓
Torkskåp
✓
Genomsnittligt snödjup i Tänndalen
Medelvärde per bokningsbar vecka, baserat på arkivdata från 2004–2026.
NatursnöSnö i backen
V50
V51
V52
V53
V1
V2
V3
V4
V5
V6
V7
V8
V9
V10
V11
V12
V13
V14