Ski Lodge 413 - backvy, Tänndalen
Visa på kartaSki Lodge 413 är en hemtrevlig lägenhet på 46 kvm, belägen på våningsplan 4 i Ski Lodge i Tänndalen. Här finns 6 bäddar fördelade på 2 sovrum, och från balkongen i söderläge har du utsikt över det alpina skidområdet. Närmaste skidspår och lift ligger cirka 25 meter bort, vilket ger ett mycket nära läge för skidåkningen. I Ski Lodge finns även tillgång till gemensam bastu.
Allrum
Kombinerat vardagsrum och kök med en trevlig matplats och TV-hörna med soffa och fåtöljer.
Köksavdelning
I det välutrustade köket finns bland annat spis, ugn, kyl, frys, diskmaskin, kaffebryggare och vattenkokare.
Sovrum
Sovrum 1: en dubbelsäng (180 cm).
Sovrum 2: två våningssängar (90/90 cm).
Badrum
WC och dusch.
Övrigt
Tillgång till wifi, torkskåp, skid- och pjäxförvaring samt vallabod.
VIKTIGT ATT VETA
Parkering i anslutning till Ski Lodge.
Husdjur är inte tillåtna, dock är boendet inte allergisanerat.
Sänglinne och handdukar ingår inte, men kan bokas som tillval.
OBS: draperier används istället för dörrar till sovrummet.
Det är inte tillåtet att röka inomhus.
Avresestädning ingår. Ni ansvarar själva för att diska, tömma kyl och frys samt kasta sopor, tomglas med mera.
Relaxavdelningen på våning två i Ski Lodge är stängd under sommaren och hösten 2026 på grund av renovering.
Läs mer
Allrum
Kombinerat vardagsrum och kök med en trevlig matplats och TV-hörna med soffa och fåtöljer.
Köksavdelning
I det välutrustade köket finns bland annat spis, ugn, kyl, frys, diskmaskin, kaffebryggare och vattenkokare.
Sovrum
Sovrum 1: en dubbelsäng (180 cm).
Sovrum 2: två våningssängar (90/90 cm).
Badrum
WC och dusch.
Övrigt
Tillgång till wifi, torkskåp, skid- och pjäxförvaring samt vallabod.
VIKTIGT ATT VETA
Parkering i anslutning till Ski Lodge.
Husdjur är inte tillåtna, dock är boendet inte allergisanerat.
Sänglinne och handdukar ingår inte, men kan bokas som tillval.
OBS: draperier används istället för dörrar till sovrummet.
Det är inte tillåtet att röka inomhus.
Avresestädning ingår. Ni ansvarar själva för att diska, tömma kyl och frys samt kasta sopor, tomglas med mera.
Relaxavdelningen på våning två i Ski Lodge är stängd under sommaren och hösten 2026 på grund av renovering.
6
Sängplatser
2
Antal sovrum
46 m²
Boyta
25 m
Avstånd längdspår
25 m
Avstånd skidlift
18000 m
Avstånd centrum
3000 m
Avstånd fiske
50 m
Avstånd vandring
Priser
| Vecka | Helvecka | Tors–sön | Sön–tors |
|---|---|---|---|
| V50 (6–13 dec) | 8 700 kr | 5 220 kr | 6 960 kr |
| V51 (13–20 dec) | 8 700 kr | 5 220 kr | 6 960 kr |
| V52 (20–27 dec) | 14 621 kr | ||
| V53 (27 dec–3 jan) | 22 871 kr | ||
| V1 (3–10 jan) | 12 705 kr | 8 976 kr | 7 898 kr |
| V2 (10–17 jan) | 6 850 kr | 5 815 kr | 4 623 kr |
| V3 (17–24 jan) | 7 056 kr | 5 989 kr | 4 762 kr |
| V4 (24–31 jan) | 7 056 kr | 5 989 kr | 4 762 kr |
| V5 (31 jan–7 feb) | 6 850 kr | 5 815 kr | 4 623 kr |
| V6 (7–14 feb) | 8 214 kr | 6 585 kr | 5 228 kr |
| V7 (14–21 feb) | 15 651 kr | ||
| V8 (21–28 feb) | 17 974 kr | ||
| V9 (28 feb–7 mar) | 21 930 kr | ||
| V10 (7–14 mar) | 12 260 kr | 8 665 kr | 6 866 kr |
| V11 (14–21 mar) | 12 260 kr | 8 665 kr | 6 866 kr |
| V12 (21–28 mar) | 13 006 kr | ||
| V13 (28 mar–4 apr) | 22 417 kr | ||
| V14 (4–11 apr) | 9 025 kr | 7 320 kr | 5 310 kr |
Uppdaterat 31 aug 2026 04:40
Bekvämligheter
Bastu
✕
Braskamin
✕
Diskmaskin
✓
Dubbelsäng
✓
Frys
✓
Gemensam bastu
✓
Husdjur tillåtet
✕
Rökning tillåten
✕
Terass(balkong)
✓
Torkskåp
✓
Genomsnittligt snödjup i Tänndalen
Medelvärde per bokningsbar vecka, baserat på arkivdata från 2004–2026.
NatursnöSnö i backen
V50
V51
V52
V53
V1
V2
V3
V4
V5
V6
V7
V8
V9
V10
V11
V12
V13
V14