Se alla boenden

Ski Lodge Premium 202, Tänndalen

Visa på karta
Ski Lodge Premium 202 i Tänndalen ligger på våningsplan 2 och erbjuder ett bekvämt boende för upp till sex personer. Lägenheten är 51 kvm stor och har två sovrum, en balkong i norrläge samt utsikt över dalgången. Skidspår och närmaste lift finns bara 25 meter bort, vilket gör det enkelt att ta sig ut i backen. Här finns även diskmaskin, torkskåp och tillgång till gemensam bastu. Materialvalen går i varma, naturnära färger och sänglinne är uppbäddat vid ankomst.

ALLRUM
Integrerat vardagsrum och kök med mycket ljusinsläpp och mysiga sällskapsytor. I allrummet finns soffa, fåtöljer, TV och matplats.

KÖKSAVDELNING
I det välutrustade köket finns bland annat spis, ugn, kyl, frys, diskmaskin, mikro, kaffebryggare och vattenkokare.

SOVRUM
Sovrum 1: en dubbelsäng, dubbla kuddar och goda förvaringsmöjligheter.
Sovrum 2: två våningssängar och goda förvaringsmöjligheter.

BADRUM
Fräscht och uppdaterat badrum med WC och dusch. Gästartiklar och handdukar ingår.

ÖVRIGT
Tillgång till wifi, torkskåp, skid- och pjäxförvaring samt vallabod.
Från julen 2026 ingår entré till vårt nyrenoverade spa i Premiumrummen.

VIKTIGT ATT VETA
Parkering finns i anslutning till Ski Lodge.
Det är inte tillåtet att röka inomhus.
Husdjur är inte tillåtna, dock är boendet inte allergisanerat.
Bäddade sängar vid ankomst, handdukar, gästartiklar och avresestädning ingår. Ni ansvarar själva för att diska, tömma kyl/frys och kasta sopor, tomglas med mera.
Relaxavdelningen på våning två i Ski Lodge är stängd under sommaren och hösten 2026 på grund av renovering.
Läs mer
6
Sängplatser
2
Antal sovrum
51 m²
Boyta
25 m
Avstånd längdspår
25 m
Avstånd skidlift

Priser

VeckaHelveckaTors–sönSön–tors
V50 (6–13 dec)11 525 kr6 915 kr9 220 kr
V51 (13–20 dec)11 525 kr6 915 kr9 220 kr
V52 (20–27 dec)16 526 kr  
V53 (27 dec–3 jan)24 851 kr  
V1 (3–10 jan)14 520 kr10 038 kr8 913 kr
V2 (10–17 jan)8 100 kr6 500 kr5 325 kr
V3 (17–24 jan)8 343 kr6 695 kr5 485 kr
V4 (24–31 jan)8 343 kr6 695 kr5 485 kr
V5 (31 jan–7 feb)8 100 kr6 500 kr5 325 kr
V6 (7–14 feb)9 734 kr7 290 kr5 952 kr
V7 (14–21 feb)17 350 kr  
V8 (21–28 feb)19 673 kr  
V9 (28 feb–7 mar)23 909 kr  
V10 (7–14 mar)14 075 kr9 726 kr7 882 kr
V11 (14–21 mar)14 075 kr9 726 kr7 882 kr
V12 (21–28 mar)14 771 kr  
V13 (28 mar–4 apr)24 396 kr  
V14 (4–11 apr)10 275 kr8 285 kr6 013 kr

Uppdaterat 31 aug 2026 04:40

Bekvämligheter

Bastu
Braskamin
Diskmaskin
Dubbelsäng
Frys
Gemensam bastu
Husdjur tillåtet
Rökning tillåten
Terass(balkong)
Torkskåp

Genomsnittligt snödjup i Tänndalen

Medelvärde per bokningsbar vecka, baserat på arkivdata från 2004–2026.

NatursnöSnö i backen
41
53
V50
43
54
V51
49
54
V52
49
66
V53
59
58
V1
70
61
V2
79
65
V3
82
67
V4
90
70
V5
93
73
V6
96
74
V7
96
75
V8
99
76
V9
103
79
V10
100
78
V11
102
79
V12
99
78
V13
97
77
V14

Se aktuellt snödjup i Tänndalen

Alla bilder

Karta