Se alla boenden

Ski Lodge Premium 206, Tänndalen

Visa på karta
Denna Ski Lodge Premium-lägenhet på våningsplan 2 passar för fyra personer fördelade på två sovrum. På 38 kvm ryms ett ljust allrum, ett välutrustat kök och bekväma sällskapsytor. Närmaste skidspår och lift ligger 25 meter bort, och från balkongen i norrläge har ni utsikt över dalgången. Materialvalen går i varma, naturnära färger och sänglinne ingår, uppbäddat i sköna sängar. Här finns även tillgång till gemensam bastu.

Allrum
Integrerat vardagsrum och kök med mycket ljusinsläpp och mysiga sällskapsytor. I allrummet finns det; soffa, fåtöljer, TV och matplats.

Köksavdelning
I det välutrustade köket finns bland annat; spis, ugn, kyl, frys, diskmaskin, mikro, kaffebryggare, vattenkokare.

Sovrum
Sovrum 1: en dubbelsäng, dubbla kuddar och goda förvaringsmöjligheter.
Sovrum 2: en våningssäng och goda förvaringsmöjligheter.

Badrum
Fräscht och uppdaterat badrum med WC och dusch. Gästartiklar och handdukar ingår.

Övrigt
Tillgång till Wifi, torkskåp, skid- och pjäxförvaring samt vallabod.
Från julen 2026 ingår Entré till vårt nyrenoverade Spa i Premiumrummen.

VIKTIGT ATT VETA
Parkering finns i anslutning till Ski Lodge.
Det är inte tillåtet att röka inomhus.
EJ husdjurstillåten, dock inte allergisanerat.
Bäddade sängar vid ankomst, handdukar, gästartiklar och avresestädning ingår. Ni ansvarar själva för att diska, tömma kyl/frys och kasta sopor, tomglas m.m.
Relaxavdelningen på våning två i Ski Lodge är stängd under sommaren och hösten 2026 pga renovering
Läs mer
4
Sängplatser
2
Antal sovrum
38 m²
Boyta
25 m
Avstånd längdspår
25 m
Avstånd skidlift

Priser

VeckaHelveckaTors–sönSön–tors
V50 (6–13 dec)10 250 kr6 150 kr8 200 kr
V51 (13–20 dec)10 250 kr6 150 kr8 200 kr
V52 (20–27 dec)13 745 kr  
V53 (27 dec–3 jan)21 748 kr  
V1 (3–10 jan)11 875 kr8 113 kr7 401 kr
V2 (10–17 jan)6 000 kr5 030 kr4 170 kr
V3 (17–24 jan)6 180 kr5 181 kr4 295 kr
V4 (24–31 jan)6 180 kr5 181 kr4 295 kr
V5 (31 jan–7 feb)6 000 kr5 030 kr4 170 kr
V6 (7–14 feb)7 339 kr5 776 kr4 763 kr
V7 (14–21 feb)14 518 kr  
V8 (21–28 feb)17 098 kr  
V9 (28 feb–7 mar)20 806 kr  
V10 (7–14 mar)11 325 kr7 801 kr6 369 kr
V11 (14–21 mar)11 325 kr7 801 kr6 369 kr
V12 (21–28 mar)12 096 kr  
V13 (28 mar–4 apr)21 293 kr  
V14 (4–11 apr)8 175 kr6 535 kr4 858 kr

Uppdaterat 31 aug 2026 04:40

Bekvämligheter

Bastu
Braskamin
Diskmaskin
Dubbelsäng
Frys
Gemensam bastu
Husdjur tillåtet
Rökning tillåten
Terass(balkong)
Torkskåp

Genomsnittligt snödjup i Tänndalen

Medelvärde per bokningsbar vecka, baserat på arkivdata från 2004–2026.

NatursnöSnö i backen
41
53
V50
43
54
V51
49
54
V52
49
66
V53
59
58
V1
70
61
V2
79
65
V3
82
67
V4
90
70
V5
93
73
V6
96
74
V7
96
75
V8
99
76
V9
103
79
V10
100
78
V11
102
79
V12
99
78
V13
97
77
V14

Se aktuellt snödjup i Tänndalen

Alla bilder

Karta