Ski Lodge Premium 209 - backvy, Tänndalen
Visa på kartaSki Lodge Premium 209 ligger i Tänndalen, med 25 meter till närmaste skidspår och lift. Lägenheten på 46 kvm har plats för sex personer i två sovrum och ligger på våningsplan 2. Här finns en balkong i söderläge med backvy, diskmaskin, frys, torkskåp och tillgång till gemensam bastu.
Lägenheten är renoverad med nya ytskikt samt nytt kök, nya möbler, mattor och gardiner. Dörrar har ersatt draperierna till sovrummen.
KÖK/ALLRUM
Allrum och kök med soffa, TV, spis/ugn, kyl/frys, diskmaskin, mikro och matplats.
SOVRUM
Sovrum 1: 1 dubbelsäng
Sovrum 2: 2 st. våningssängar
BADRUM
Dusch och wc.
VIKTIGT ATT VETA:
Linneset och avresestäd ingår. Ni ansvarar själva för att diska, tömma kyl/frys och kasta sopor, tomglas med mera.
Tillgång till wifi.
Vallabod och skidförvaring finns.
EJ husdjurstillåtet, dock inte allergisanerat.
Det är inte tillåtet att röka inomhus.
Läs mer
Lägenheten är renoverad med nya ytskikt samt nytt kök, nya möbler, mattor och gardiner. Dörrar har ersatt draperierna till sovrummen.
KÖK/ALLRUM
Allrum och kök med soffa, TV, spis/ugn, kyl/frys, diskmaskin, mikro och matplats.
SOVRUM
Sovrum 1: 1 dubbelsäng
Sovrum 2: 2 st. våningssängar
BADRUM
Dusch och wc.
VIKTIGT ATT VETA:
Linneset och avresestäd ingår. Ni ansvarar själva för att diska, tömma kyl/frys och kasta sopor, tomglas med mera.
Tillgång till wifi.
Vallabod och skidförvaring finns.
EJ husdjurstillåtet, dock inte allergisanerat.
Det är inte tillåtet att röka inomhus.
6
Sängplatser
2
Antal sovrum
46 m²
Boyta
25 m
Avstånd längdspår
25 m
Avstånd skidlift
Priser
| Vecka | Helvecka | Tors–sön | Sön–tors |
|---|---|---|---|
| V50 (6–13 dec) | 11 525 kr | 6 915 kr | 9 220 kr |
| V51 (13–20 dec) | 11 525 kr | 6 915 kr | 9 220 kr |
| V52 (20–27 dec) | 17 556 kr | ||
| V53 (27 dec–3 jan) | 26 653 kr | ||
| V1 (3–10 jan) | 15 620 kr | 10 808 kr | 9 518 kr |
| V2 (10–17 jan) | 9 100 kr | 7 200 kr | 5 875 kr |
| V3 (17–24 jan) | 9 373 kr | 7 416 kr | 6 051 kr |
| V4 (24–31 jan) | 9 373 kr | 7 416 kr | 6 051 kr |
| V5 (31 jan–7 feb) | 9 100 kr | 7 200 kr | 5 875 kr |
| V6 (7–14 feb) | 10 532 kr | 8 011 kr | 6 519 kr |
| V7 (14–21 feb) | 18 380 kr | ||
| V8 (21–28 feb) | 20 703 kr | ||
| V9 (28 feb–7 mar) | 24 979 kr | ||
| V10 (7–14 mar) | 15 175 kr | 10 496 kr | 8 487 kr |
| V11 (14–21 mar) | 15 175 kr | 10 496 kr | 8 487 kr |
| V12 (21–28 mar) | 15 841 kr | ||
| V13 (28 mar–4 apr) | 25 466 kr | ||
| V14 (4–11 apr) | 11 275 kr | 8 985 kr | 6 563 kr |
Uppdaterat 31 aug 2026 04:40
Bekvämligheter
Bastu
✕
Braskamin
✕
Diskmaskin
✓
Dubbelsäng
✓
Frys
✓
Gemensam bastu
✓
Husdjur tillåtet
✕
Rökning tillåten
✕
Terass(balkong)
✓
Torkskåp
✓
Genomsnittligt snödjup i Tänndalen
Medelvärde per bokningsbar vecka, baserat på arkivdata från 2004–2026.
NatursnöSnö i backen
V50
V51
V52
V53
V1
V2
V3
V4
V5
V6
V7
V8
V9
V10
V11
V12
V13
V14