Ski Lodge Premium 210, Tänndalen
Visa på kartaSki Lodge Premium 210 ligger på våningsplan 2 i L Ski Lodge PN i Tänndalen. Här bor upp till sex personer på 46 kvm, fördelat på två sovrum. Närmaste skidspår och lift ligger cirka 25 meter bort, vilket ger ett mycket nära läge till skidåkningen. Lägenheten har balkong i norrläge, och i anläggningen finns gemensam bastu. Torkskåp finns i lägenheten.
Ski Lodge - premium
Renoverad med nya ytskikt samt nytt kök, nya möbler, mattor och gardiner. Dörrar istället för draperier till sovrummen. Lägenheten ligger på våningsplan 2 och har balkong i norrläge.
46 kvm, 6 bäddar.
Allrum/kök med soffa, TV, spis/ugn, kyl/frys, diskmaskin, mikro och matplats.
Sovrum 1: 1 dubbelsäng
Sovrum 2: 2 st. våningssängar
Badrum: dusch och wc
VIKTIGT ATT VETA:
Linneset och avresestäd ingår. Ni ansvarar själva för att diska, tömma kyl/frys och kasta sopor, tomglas mm.
Tillgång till wifi.
Vallabod och skidförvaring finns.
Gemensam bastu finns.
EJ husdjurstillåtet, dock inte allergisanerat.
Det är inte tillåtet att röka inomhus.
Läs mer
Ski Lodge - premium
Renoverad med nya ytskikt samt nytt kök, nya möbler, mattor och gardiner. Dörrar istället för draperier till sovrummen. Lägenheten ligger på våningsplan 2 och har balkong i norrläge.
46 kvm, 6 bäddar.
Allrum/kök med soffa, TV, spis/ugn, kyl/frys, diskmaskin, mikro och matplats.
Sovrum 1: 1 dubbelsäng
Sovrum 2: 2 st. våningssängar
Badrum: dusch och wc
VIKTIGT ATT VETA:
Linneset och avresestäd ingår. Ni ansvarar själva för att diska, tömma kyl/frys och kasta sopor, tomglas mm.
Tillgång till wifi.
Vallabod och skidförvaring finns.
Gemensam bastu finns.
EJ husdjurstillåtet, dock inte allergisanerat.
Det är inte tillåtet att röka inomhus.
6
Sängplatser
2
Antal sovrum
46 m²
Boyta
25 m
Avstånd längdspår
25 m
Avstånd skidlift
Priser
| Vecka | Helvecka | Tors–sön | Sön–tors |
|---|---|---|---|
| V50 (6–13 dec) | 11 525 kr | 6 915 kr | 9 220 kr |
| V51 (13–20 dec) | 11 525 kr | 6 915 kr | 9 220 kr |
| V52 (20–27 dec) | 16 526 kr | ||
| V53 (27 dec–3 jan) | 24 851 kr | ||
| V1 (3–10 jan) | 14 520 kr | 10 038 kr | 8 913 kr |
| V2 (10–17 jan) | 8 100 kr | 6 500 kr | 5 325 kr |
| V3 (17–24 jan) | 8 343 kr | 6 695 kr | 5 485 kr |
| V4 (24–31 jan) | 8 343 kr | 6 695 kr | 5 485 kr |
| V5 (31 jan–7 feb) | 8 100 kr | 6 500 kr | 5 325 kr |
| V6 (7–14 feb) | 9 734 kr | 7 290 kr | 5 952 kr |
| V7 (14–21 feb) | 17 350 kr | ||
| V8 (21–28 feb) | 19 673 kr | ||
| V9 (28 feb–7 mar) | 23 909 kr | ||
| V10 (7–14 mar) | 14 075 kr | 9 726 kr | 7 882 kr |
| V11 (14–21 mar) | 14 075 kr | 9 726 kr | 7 882 kr |
| V12 (21–28 mar) | 14 771 kr | ||
| V13 (28 mar–4 apr) | 24 396 kr | ||
| V14 (4–11 apr) | 10 275 kr | 8 285 kr | 6 013 kr |
Uppdaterat 31 aug 2026 04:40
Bekvämligheter
Bastu
✕
Braskamin
✕
Diskmaskin
✓
Dubbelsäng
✓
Frys
✓
Gemensam bastu
✓
Husdjur tillåtet
✕
Rökning tillåten
✕
Terass(balkong)
✓
Torkskåp
✓
Genomsnittligt snödjup i Tänndalen
Medelvärde per bokningsbar vecka, baserat på arkivdata från 2004–2026.
NatursnöSnö i backen
V50
V51
V52
V53
V1
V2
V3
V4
V5
V6
V7
V8
V9
V10
V11
V12
V13
V14