Se alla boenden

Ski Lodge Premium 211 - backvy, Tänndalen

Visa på karta
Ski Lodge Premium 211 ligger på andra våningen i L Ski Lodge PS i Tänndalen. Här bor upp till sex personer på 46 kvadratmeter, med balkong i söderläge och backvy. Både närmaste skidspår och lift finns cirka 25 meter bort, vilket gör det enkelt att ta sig ut i skidområdet. Lägenheten har två sovrum, diskmaskin, torkskåp och tillgång till gemensam bastu.

SKI LODGE – PREMIUM

Renoverad med nya ytskikt, kök, möbler, mattor och gardiner. Dörrar har ersatt draperierna till sovrummen. Lägenheten ligger på våningsplan 2 och har balkong i söderläge.

46 kvm, 6 bäddar.

ALLRUM/KÖK
Allrum/kök med soffa, TV, spis/ugn, kyl/frys, diskmaskin, mikro och matplats.

SOVRUM
Sovrum 1: 1 dubbelsäng
Sovrum 2: 2 st. våningssängar

BADRUM
Dusch och wc.

VIKTIGT ATT VETA:
Linneset och avresestäd ingår. Ni ansvarar själva för att diska, tömma kyl/frys och kasta sopor, tomglas mm.
Tillgång till wifi.
Vallabod och skidförvaring finns.
EJ husdjurstillåtet, dock inte allergisanerat.
Det är inte tillåtet att röka inomhus.
Läs mer
6
Sängplatser
2
Antal sovrum
46 m²
Boyta
25 m
Avstånd längdspår
25 m
Avstånd skidlift

Priser

VeckaHelveckaTors–sönSön–tors
V50 (6–13 dec)11 525 kr6 915 kr9 220 kr
V51 (13–20 dec)11 525 kr6 915 kr9 220 kr
V52 (20–27 dec)17 556 kr  
V53 (27 dec–3 jan)26 653 kr  
V1 (3–10 jan)15 620 kr10 808 kr9 518 kr
V2 (10–17 jan)9 100 kr7 200 kr5 875 kr
V3 (17–24 jan)9 373 kr7 416 kr6 051 kr
V4 (24–31 jan)9 373 kr7 416 kr6 051 kr
V5 (31 jan–7 feb)9 100 kr7 200 kr5 875 kr
V6 (7–14 feb)10 532 kr8 011 kr6 519 kr
V7 (14–21 feb)18 380 kr  
V8 (21–28 feb)20 703 kr  
V9 (28 feb–7 mar)24 979 kr  
V10 (7–14 mar)15 175 kr10 496 kr8 487 kr
V11 (14–21 mar)15 175 kr10 496 kr8 487 kr
V12 (21–28 mar)15 841 kr  
V13 (28 mar–4 apr)25 466 kr  
V14 (4–11 apr)11 275 kr8 985 kr6 563 kr

Uppdaterat 31 aug 2026 04:40

Bekvämligheter

Bastu
Braskamin
Diskmaskin
Dubbelsäng
Frys
Gemensam bastu
Husdjur tillåtet
Rökning tillåten
Terass(balkong)
Torkskåp

Genomsnittligt snödjup i Tänndalen

Medelvärde per bokningsbar vecka, baserat på arkivdata från 2004–2026.

NatursnöSnö i backen
41
53
V50
43
54
V51
49
54
V52
49
66
V53
59
58
V1
70
61
V2
79
65
V3
82
67
V4
90
70
V5
93
73
V6
96
74
V7
96
75
V8
99
76
V9
103
79
V10
100
78
V11
102
79
V12
99
78
V13
97
77
V14

Se aktuellt snödjup i Tänndalen

Alla bilder

Karta