Se alla boenden

Ski Lodge Premium 213 - backvy, Tänndalen

Visa på karta
Denna Ski Lodge Premium-lägenhet på våningsplan 2 erbjuder 46 kvm med plats för upp till 6 personer i 2 sovrum. Här bor ni nära skidåkningen i Tänndalen – både närmaste skidspår och lift ligger cirka 25 meter bort. Lägenheten har balkong i söderläge med utsikt över det alpina skidområdet, och i huset finns även tillgång till gemensam bastu.

Materialval i varma och naturnära färger. Här ingår sänglinne som är uppbäddat i sköna sängar.

Allrum
Integrerat vardagsrum och kök med mycket ljusinsläpp och mysiga sällskapsytor. I allrummet finns soffa, fåtöljer, TV och matplats.

Köksavdelning
I det välutrustade köket finns bland annat spis, ugn, kyl, frys, diskmaskin, mikro, kaffebryggare och vattenkokare.

Sovrum
Sovrum 1: en dubbelsäng, dubbla kuddar och goda förvaringsmöjligheter.
Sovrum 2: två våningssängar och goda förvaringsmöjligheter.

Badrum
Fräscht och rymligt badrum med WC och dusch. Duschvägg istället för draperi. Gästartiklar och handdukar ingår.

Övrigt
Tillgång till Wifi, torkskåp, skid- och pjäxförvaring samt vallabod.
Från julen 2026 ingår Entré till vårt nyrenoverade Spa i Premiumrummen.

VIKTIGT ATT VETA
Parkering finns i anslutning till Ski Lodge.
Det är inte tillåtet att röka inomhus.
EJ husdjurstillåten, dock inte allergisanerat.
Bäddade sängar vid ankomst, handdukar, gästartiklar och avresestädning ingår. Ni ansvarar själva för att diska, tömma kyl/frys och kasta sopor, tomglas m.m.
Relaxavdelningen på våning två i Ski Lodge är stängd under sommaren och hösten 2026 pga renovering.
Läs mer
6
Sängplatser
2
Antal sovrum
46 m²
Boyta
25 m
Avstånd längdspår
25 m
Avstånd skidlift

Priser

VeckaHelveckaTors–sönSön–tors
V50 (6–13 dec)11 525 kr6 915 kr9 220 kr
V51 (13–20 dec)11 525 kr6 915 kr9 220 kr
V52 (20–27 dec)17 556 kr  
V53 (27 dec–3 jan)26 653 kr  
V1 (3–10 jan)15 620 kr10 808 kr9 518 kr
V2 (10–17 jan)9 100 kr7 200 kr5 875 kr
V3 (17–24 jan)9 373 kr7 416 kr6 051 kr
V4 (24–31 jan)9 373 kr7 416 kr6 051 kr
V5 (31 jan–7 feb)9 100 kr7 200 kr5 875 kr
V6 (7–14 feb)10 532 kr8 011 kr6 519 kr
V7 (14–21 feb)18 380 kr  
V8 (21–28 feb)20 703 kr  
V9 (28 feb–7 mar)24 979 kr  
V10 (7–14 mar)15 175 kr10 496 kr8 487 kr
V11 (14–21 mar)15 175 kr10 496 kr8 487 kr
V12 (21–28 mar)15 841 kr  
V13 (28 mar–4 apr)25 466 kr  
V14 (4–11 apr)11 275 kr8 985 kr6 563 kr

Uppdaterat 31 aug 2026 04:40

Bekvämligheter

Bastu
Braskamin
Diskmaskin
Dubbelsäng
Frys
Gemensam bastu
Husdjur tillåtet
Rökning tillåten
Terass(balkong)
Torkskåp

Genomsnittligt snödjup i Tänndalen

Medelvärde per bokningsbar vecka, baserat på arkivdata från 2004–2026.

NatursnöSnö i backen
41
53
V50
43
54
V51
49
54
V52
49
66
V53
59
58
V1
70
61
V2
79
65
V3
82
67
V4
90
70
V5
93
73
V6
96
74
V7
96
75
V8
99
76
V9
103
79
V10
100
78
V11
102
79
V12
99
78
V13
97
77
V14

Se aktuellt snödjup i Tänndalen

Alla bilder

Karta