ErikHolmgren
Ny medlem
Åldersgräns på extrem tävlingar?
är det någon åldersgräns på extrem tävlingar t.e.x sm å sånna tävlingar??
Har du verkligen något där att göra vid tretton års ålder? Anser nog att du borde få ett par år till på nacken först.ErrA_93 sa:ok så det finns inget för mig spm är 13 då?
Det beror ju helt på hur man är i utveklingen! Så man ska inte säga för mycke!Utter sa:Har du verkligen något där att göra vid tretton års ålder? Anser nog att du borde få ett par år till på nacken först.ErrA_93 sa:ok så det finns inget för mig spm är 13 då?
Oavsett hur man är i utvecklingen så är man fortfarande ett barn och bör få en större självinsikt innan man utsätter sig för de risker som en dylik tävling innebär. Min personliga åsikt är att man bör vänta tills 15-16år åldern innan man börjar fundera på "extremtävlingar".Waster sa:Det beror ju helt på hur man är i utveklingen! Så man ska inte säga för mycke!Utter sa:Har du verkligen något där att göra vid tretton års ålder? Anser nog att du borde få ett par år till på nacken först.ErrA_93 sa:ok så det finns inget för mig spm är 13 då?