JonasMyren
Ny medlem
Freeride helgen i Åre?!
Kommer det att vara en freeride helg i Åre i år? I så fall när? Eller lägger dom all kraft på SM?!
Följ med i videon nedan för att se hur du installerar vår webbplats som en webbapp på din startskärm.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Lite snö under trädgränsen, vid rödkullen ligger det 109cm utanför pisten fortfarande.m_lindberg sa:med tanke på hur lite snö vi har nu så är inget säkert.
Samma skitsnack som man alltid får läsa o höra...m_lindberg sa:med tanke på hur lite snö vi har nu så är inget säkert.
Kan bara instämma. Det är riktigt bra just nu. Idag så har folk pumpat kallpuder. Inte illa med tanke på att det är 17 april. Dessutom är byn helt tom på folk så på morgonen hade man till och med VM8an för sig själv.SwedishMountain sa:Samma skitsnack som man alltid får läsa o höra...m_lindberg sa:med tanke på hur lite snö vi har nu så är inget säkert.
Åreskutan har mer snö än på många år och en klassisk Freeride i Tusenmetersgrytan...
Snackade med Laffa precis och han citerar om bland annat:::
1 grön linje med ca 3 hopp
1 röd linje med ca 3 hopp
1 svart linje med ca 2-3 hopp
Rail o boxar
Rytm section
mm mm
kika på dessa senaste uppdateringar:::
http://www.facebook.com/skistarare
/Swedishmountain
Ingen fara, det ser bra ut i hela centrala Åre.Elias-Stenberg sa:hur ser det ut längre ner i backen då, nån som har nån aning om bräckeparken kommer vara kvar under helgen? om snön inte smälter bort iallafall? så kan man kanske variera och jöölll
gaaryyyymt! tack så mycket.Tancoll sa:Ingen fara, det ser bra ut i hela centrala Åre.Elias-Stenberg sa:hur ser det ut längre ner i backen då, nån som har nån aning om bräckeparken kommer vara kvar under helgen? om snön inte smälter bort iallafall? så kan man kanske variera och jöölll
Ligger ca 1 meter snö vid mätstationen i Rödkullen