Följ med i videon nedan för att se hur du installerar vår webbplats som en webbapp på din startskärm.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Du använder en gammal webbläsare. Den kanske inte visar den här eller andra webbplatser korrekt. Du bör uppgradera eller använda en alternativ webbläsare.
Har en liten fråga om samma sak. Är det någon som använder sådana, och hur känns dom att ha på sig? Känner man skyddet eller är det som ryggskydd, att man glömmer att man har det på sig?
ja har R.E.D. shorts. ser ut som vanliga moderna badbyxor men med skydd.
Jag tycker det kan kännas att åka omkring i en hockey utrusting när man både har rygskydd och skorts men man känner sig dock mycke säkrare
Ja åker med dainese no impact, hur sköna som helst (förvisso skidåkare).
Jag har kommit undan ganska smärtfritt i "klippkrasher" sen ja skaffa bodyarmour. Numer känner ja mig nästan naken när ja inte har "impactsuiten" på mig.
Ett enkelt sätt att minimera onödiga skador och maximera åkdagarna!