johan
Administrator
Pryldatabasen 2017
Följ med i videon nedan för att se hur du installerar vår webbplats som en webbapp på din startskärm.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Haha ja det måste vara något slags rekord för en hjälm.telemarkus sa:Visst tar Sweet Protection ordentligt betalt för sina hjälmar men 179 900 kr för Sweet Protection Igniter är ju ändå i hårigaste laget :-P
Håller absolut med! Blev nästan lite underhållande att läsa den texten. Problemet är att en del märken inte har någon svensk representant så de tar nog fram texten med google translate.erik_lagg sa:Kul!
Man skulle dock kunna förbättra språket på sina ställen. Som för Praxis:
"Målet var att skapa ett pulver skida som fortfarande slarved och svängs liksom Powderboards i den djupaste snö, men kunde ändå järnväg skär på groomers på väg ner till hissen"
Ja eller hur. Blir skidorna till pulver eller går de som tåget? Bra tips, vi kommer nu uppmana tillverkarna att inte använda google translate för produkttexterna.erik_lagg sa:Jo, man blir sugen på att köpa för att se vad som händer när man är på väg till hissen.
Kanske vore en ide att uppmana tillverkarna att hellre skriva på engelska än köra med google translate ändå.
Mer från Salomon och Atomic är på gångjohan sa:Uppdaterat med skidor från DPS, Stöckli, Salomon och prylar från bland annat Burton.
Mycket av produkterna är det leverantörerna själva som laddar upp, kan vara så enkelt som att dem själva inte har laddat upp någonting än...Anol64 sa:Var är alla Fischer 2016/2017 skidor, saknas helt i pryldatabasen, till och med Ranger serien..
ok, 2017/2018 produkterna finns ju redan att finna så chansen att dom laddar upp förra säsongens produkter lär vara minimal.jeppenator sa:Mycket av produkterna är det leverantörerna själva som laddar upp, kan vara så enkelt som att dem själva inte har laddat upp någonting än...Anol64 sa:Var är alla Fischer 2016/2017 skidor, saknas helt i pryldatabasen, till och med Ranger serien..