Ska du med till Chamonix?

  • Trådstartare Trådstartare jonte85
  • Start datum Start datum
J

jonte85

Guest
Ska du med till Chamonix?
Hallå..!

Jag är en grabb på 20år som ska ge mig iväg till Chamonix under en längre tid och åka skidor och jobba. Tills pengarna eller snön tar slut ha jag tänkt.

Jag har inget jobb ordnat men tänker leta där nere. Ska du med dit eller är sugen på att hänga med ner och leta jobb och boende så skriv!



Ha de gott..
 
Ska du med till Chamonix?
De låter ungefär som ja har tänkt mig!! Fast ja har inte bestämmt vart ännu men Cham är högintressant!! Beroende på jobb här hemma o där nere så har ja tänkt åka i slutet av november.. Hur vette faan fatiskt... Men det löser sig alltid!!
 
Ska du med till Chamonix?
Jag har också tänkt att bege mej ner till alperna, vart som helst egentligen, bara det går att åka utför, och Chamonix låter ju grymt. Jag åker själv, så det skulle ju vara utmärkt om man kunde dela boende med någon för att få ner priset. Så jag skulle kunna tänka mej att haka på. Har du boende?

/Martin
 
Ska du med till Chamonix?
Hej!
Jag letar ocksa boende och jobb i Alperna och Chamonix är verkligen intressant!
Har du hittat nagon att aka med eller??
Hör av dig annars!
//Erika
 
Ska du med till Chamonix?
Tjoho, är två pers som gärna hänger på och letar boende & jobb som bara den. Har du hittat nåt?
Hör av dig :)
josefinakallberg@hotmail.com
 
Tillbaka
Topp