Skydd??!

freeride_nu

Aktiv medlem
Skydd??!
Jag ska upp till Gränsen om 2 veckor, men blir lite tveksam när jag hör att det är ganska radikala förhållanden där just nu.

Frågan är vilka skydd man bör prioritera,nu när snön ligger tunn.

Ska man ta med sig hjälm, ryggplatta eller kådisar?
 
Skydd??!
Tjenare är det du Glenn Spove?
Du verkar ju riktigt newschool!!! en hipp kille med skidorna på rätt fot! Lämna morrisonlaggen hemma (för alltid) och kör på dina blades, jag menar offpisten i gränsen suger ju ändå eftersom den inte är nog exponerad för att brudarna skall kunna beskåda dig och din manlighet!

Ett par blizzard blades med kondomfack är ett måste för alla seriösa åkare... Jag skall upp till gränsen samma helg så jag tänkte att vi kunde byta använda kådisar med varandra!!! kul va... jag kommer att ta med mig golfbagen för däri ryms mina blades, min sprit och mina kådisar... kör just nu med en spalding 00 promodel och den funkar asbra... men rökat får inte riktigt plats så till det använder jag en teamsportia pläxväska från 89. Jag har upptäckt att rockröka funkar bättre än skydd!!! man laddar som fan efter ett par boffar!!!

Ha det vi ces på afterskin vid 12:00

/rocket AIR
 
Tillbaka
Topp