vad gör ni när det inte är skidsäsong?

onilsson

Ny medlem
vad gör ni när det inte är skidsäsong?
Som sagt, vad gör ni när man inte kan åka skidor/snowboard? Själv åker jag longboard, kollar skidefilmer, pluggar, och tränar. Jag har även skaffat extrajobb på McDonalds för att finansiera nästa säsong :) kul o höra vad ni andra Freeriders gör!
 
vad gör ni när det inte är skidsäsong?
Blir deprimerad och gråter detta släppet i slutet av maj. Sen är det planering, cross/mc och jobb som gäller.
 
vad gör ni när det inte är skidsäsong?
longboard, surfing, wakeboard, MTB, Bmx, skimboard, strandhäng, gym, njuter av livet och vandrar i skogen


:)
 
vad gör ni när det inte är skidsäsong?
Cyklar mtb och racer
Joggar
Promenerar
Tränar annat, gym, cirkelfys, spinning, core m m

Finns mycket kul att göra...
/A
 
vad gör ni när det inte är skidsäsong?
Nu, innan isarna har smält bort riktigt så får man förbereda flugfiske prylarna. Sen är det vara ut och veva.
 
vad gör ni när det inte är skidsäsong?
Kitesurfar, kan med fördel utövas året runt (på vatten, snö och land).
 
Senast ändrad:
vad gör ni när det inte är skidsäsong?
Skateboard, fiskar och kör longboard och kommer på lite udda ideér med kompisar. Typ som att åka bob bakom båten och liknande grejer! Funderar även på att bygga ett summersetup så man kan åka lite skidor i alla fall!
 
vad gör ni när det inte är skidsäsong?
tar en toy inför det som komma skall - nästa vinter.

dagdrömmerier e förekommande, de e oftast mer njutbara sommartid.

om man e en äkta freerider snörar man på sig de vita snabba (alt. typ av vandrings-skor) å beger sig ut i spenaten för att reka/få nya infalls-vinklar på den terräng man skall övervinna nästa gång snön kommer.

far ner till haga (öland) eller varberg, men helst ner på kontinenten, för en fin mix av sprit/romantik/sång kombinerat med vind-surf. vind-surf e mer livsnjut än vågsurf, då den ej kräver ett gott vågande (å överkropps-fysik). sedan kan man bara stå där å segla mot horisonten å känna den tidlösa vinden piska en i ansiktet. i de lägena är det svårt att urskilja hav från tårar. man är helt enkelt lycklig och tacksam. därefter rundar man av dagen med en frukt-drink å trudelutten gymnopedie no.1 (satie) - alt. pal from kokomo (the ballroom kings), medan man minns det goda å har önskemål om morgondagen.
 
Senast ändrad:
Tillbaka
Topp