Du använder en gammal webbläsare. Den kanske inte visar den här eller andra webbplatser korrekt. Du bör uppgradera eller använda en alternativ webbläsare.
Är lite intresserad av flux bindningar men var kan jag köpa dem i Sverige? Någon som har erfarenhet av RL? Hur mjuk är den? Ger bakkappan ordentligt stöd?
Efter att jag slutat sälja Flux i Sverige lämnade jag över distributionen till Jakob Wilhelmsson som fortfarande har den. Han har dock legat väldigt lågt och inte sålt in några bindningar den här säsongen så det finns nog inte några Flux att få tag på i Sverige nu. Jag tror dock att han ska satsa med på Flux till nästa vinter.
Jag har Thomssons gammla RK45,
Jag gillade inte bakkappan, då man får stöd så tyckte jag den var för kort, och lite för mjuk så jag bytte till ett par med Burton Cobrasharks highbacks! De funkar perfekt!
Det är ju alltid personligt med hur det känns!
Älskar bindning annars, enda var bakkappan som var lite skum!