1. Alla
  2. Ny annons
  3. Mina
  4. Sparade
  5. Bevakningar
Kategori

Studio i Chamonix Sud mittemot legendariska South Bar

Borttagen
Hej alla skidbummare

Jag har en lägenhet att hyra ut i Chamonix Sud. Det är en lite studio med kokvrå, 23 kvm med badrum med badkar, liten balkong mot den svenska baren South Bar och engelsk ägda Monkey Bar. Lägenheten kan sova 2-3 personer (kanske 4 men då blir det trångt).

Det är i det här kvarteret alla skid bummare från Sverige bor under säsongerna. Lägenheten ligger 50 m från Aguille du midi liften och 20 m från Spar (motsvarande ICA affären). Det är gång avstånd till allt härifrån och man kan knappast bo mer centralt i Chamonix. Priset är 4500 € December till Maj men det är typ 500 € i deposition, prata med min partner Pete om priset (han är den som har hand om lägenheten). Han är engelsman.

Fakta

Pris: 45 000 Kr
Län: Uppsala
Plats: Chamonix, Frankrike
Publicerad: 14 år sedan

Det har gått 90 dagar och annonsen har raderats automatiskt. Kontakt med annonsören är inte längre möjlig. För aktuella annonser besök Bindningar .

Har du något liknande att sälja?
Lägg upp din annons snabbt och gratis på Freeride.

Alla annonser Bindningar